Rozhovor s Martinom Belkom pre THE

Zeleneč Martina Radošovská / ObFZ Trnava
Dorastenecké mužstvo Zelenča si vybojovalo prvenstvo v súťaži, a aj keď ešte nemá postup istý, dôvod na radosť je určite zaslúžený. Aj preto v poslednom kole, za hojnej diváckej účasti, zaznel pokrik: ?Kto neskáče, nie je Linčan.? O tom, že v Zelenči pracujú s mládežou nie je pochýb, čo dokazujú aj samotné výsledky. Túto sezónu zožal najväčší úspech dorast, ktorý dokázal v jarnej časti predbehnúť Dolnú Krupú a získať si aj slušný náskok. K postupu už im chýba len jeden krok, ktorý bude zároveň aj tým najťažším. O mužstve nám porozprával tréner Martin Belko.
V Zelenči sa netajili postupovými ambíciami už v zime, kedy sa vyjadril bývalý tréner mužstva Juraj Pavelek, že prvé miesto je ich zámerom, a keď ho nezískajú v aktuálnej sezóne, budú sa oň pokúšať v tej budúcej. Cieľ sa mužstvu podarilo splniť, avšak bez trénera. Ten po 14. kole s Dolnou Krupou z mužstva odišiel. Dnes na jeho mieste stojí Martin Belko: ?V mužstve zatiaľ pôsobím len sedem kôl, kedy som ho prebral hneď po odchode Juraja Paveleka. Chalanov dobre poznám, pretože som v minulosti trénoval v Zelenči žiakov, a viacerých chalanov z dorastu som trénoval už v žiackom mužstve.?

Juraj Pavelek viedol v Zelenči dorast dvanásť rokov: ?Tento tréner si zaslúži veľkú úctu, odviedol s chalanmi veľa dobrej práce. Mužstvo poznal dlhodobo, vedel s čím narába a veľkú zásluhu na tomto úspechu má práve on. Rovnako patrí veľká vďaka aj realizačnému tímu, konkrétne vedúcemu mužstva, lekárovi a asistentovi trénera,? zdôrazňuje Belko. Na adresu mužstva dodáva, že sa zišla veľmi dobrá partia chalanov, ktorá spolu tvorí silný celok.

image
Za dosiahnutým úspechom stojí hlavne tréningová príprava, s ktorou je tréner spokojný. ?Cez zimnú prípravu chodíme už tradične na sústredenie do Belušských Slatín, a to všetky kategórie spolu. Vždy tam nájdeme dobré podmienky na futbal. Dorastenci absolvovali prípravné zápasy na umelej tráve a taktiež halové turnaje, čiže už samotná zimná príprava bola na veľmi dobrej úrovni. Rovnako ma teší aj dostatočná účasť na tréningoch a záujem chlapcov o prípravu,? pozitívne hodnotí Belko.

Najväčšími konkurentmi v súťaži boli pre Zeleneč najmä Dolná Krupá a spojený dorast Malženice-Bučany, ktorí obsadili špicu tabuľky v minulej sezóne. Za najväčšie prekvapenie súťaže však Belko označil dorast Slávie Trnava: ?Slávia ťahá dobrú šnúru už od zimy, a počas jarnej časti súťaže ani raz neprehrala, dokonca nestratila jediný bod, vďaka čomu sa prepracovali až na tretie miesto. Je to podľa mňa najväčší skok v súťaži.? Práve Slávia Trnava je súper, ktorý na nich čaká v poslednom kole a aj keď už prvenstvo Zelenča nemôže ohroziť nič a môžu si posledné kolo užiť s čistou hlavou, pre hráčov bude určite veľkou výzvou prekaziť Slávii túto úspešnú šnúru.

Zeleneč sa počas sezóny bil o prvenstvo s Dolnou Krupou, s ktorou utŕžil prehru na jeseň aj na jar. Zároveň ide o jediné prehry dorastencov z ?Linča?: ?Zdá sa mi, že Krupá začala pri konci súťaže trochu strácať dych. Na jar s nami vyhrali 2:1 a hneď po tomto zápase som nastúpil ako tréner. Naši chlapci sa mi zdali trochu premotivovaní a určite tam zohral významnú úlohu aj stres. Dolná Krupá hrala klasický futbal založený na hrubej sile a úprimne, bolo pre mňa veľkým prekvapením, že sme s nimi prehrali a nepobili sa viacej o víťazstvo. Potom Dolná Krupá utŕžila viaceré prehry, čo nám hralo do karát, pretože sme si dokázali vytvoriť bodový náskok, ktorý nás dostal do pohody,? opisuje situáciu tréner.

Vyhliadky do budúcna sú v Zelenči dobré: ?K budúcej sezóne z dorastu odchádzajú len traja hráči, zvyšok zostáva pokope, čo je dobrý predpoklad, ak by sme postúpili.? Podľa slov trénera, Zeleneč určite patrí do vyššej súťaže, kde v minulosti aj dlhodobo pôsobil. V prípade postupu neplánujú hrať v súťaži druhé husle, ale napredovať. Od toho ich však delí rozhodujúci zápas s víťazom VI. ligy dorast sk. B. Už teraz je isté, že Zeleneč si zahrá baráž s FC Horses, a to 24. júna 2017 v Modranke. Na atraktivite zápasu pridáva fakt, že sa stretnú dva silné celky, ktoré hrajú kvalitný futbal.

Na otázku, či sledujú výsledky svojho súpera a ako sa na baráž pripravujú, Belko odpovedá: ?Samozrejme, že ich sledujeme, aj keď len jedným očkom, pretože som naučený pozerať sa od zápasu k zápasu, takže si nepripúšťam žiadne polemiky, čo keby a ak by. Viem, že na našom poslednom zápase s Malženicami bol pozrieť ich tréner, takže poškuľujú aj oni po nás, aj my po nich. Cez víkend sme sa tiež boli pozrieť na ich zápase, aby sme boli v Modranke trošku pripravení aj po taktickej stránke. A samozrejme, nechýba tréningová príprava.?


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč