Rozhovor s Martinom Belkom pre THE

Zeleneč Martina Radošovská / ObFZ Trnava
Dorastenecké mužstvo Zelenča si vybojovalo prvenstvo v súťaži, a aj keď ešte nemá postup istý, dôvod na radosť je určite zaslúžený. Aj preto v poslednom kole, za hojnej diváckej účasti, zaznel pokrik: ?Kto neskáče, nie je Linčan.? O tom, že v Zelenči pracujú s mládežou nie je pochýb, čo dokazujú aj samotné výsledky. Túto sezónu zožal najväčší úspech dorast, ktorý dokázal v jarnej časti predbehnúť Dolnú Krupú a získať si aj slušný náskok. K postupu už im chýba len jeden krok, ktorý bude zároveň aj tým najťažším. O mužstve nám porozprával tréner Martin Belko.
V Zelenči sa netajili postupovými ambíciami už v zime, kedy sa vyjadril bývalý tréner mužstva Juraj Pavelek, že prvé miesto je ich zámerom, a keď ho nezískajú v aktuálnej sezóne, budú sa oň pokúšať v tej budúcej. Cieľ sa mužstvu podarilo splniť, avšak bez trénera. Ten po 14. kole s Dolnou Krupou z mužstva odišiel. Dnes na jeho mieste stojí Martin Belko: ?V mužstve zatiaľ pôsobím len sedem kôl, kedy som ho prebral hneď po odchode Juraja Paveleka. Chalanov dobre poznám, pretože som v minulosti trénoval v Zelenči žiakov, a viacerých chalanov z dorastu som trénoval už v žiackom mužstve.?

Juraj Pavelek viedol v Zelenči dorast dvanásť rokov: ?Tento tréner si zaslúži veľkú úctu, odviedol s chalanmi veľa dobrej práce. Mužstvo poznal dlhodobo, vedel s čím narába a veľkú zásluhu na tomto úspechu má práve on. Rovnako patrí veľká vďaka aj realizačnému tímu, konkrétne vedúcemu mužstva, lekárovi a asistentovi trénera,? zdôrazňuje Belko. Na adresu mužstva dodáva, že sa zišla veľmi dobrá partia chalanov, ktorá spolu tvorí silný celok.

image
Za dosiahnutým úspechom stojí hlavne tréningová príprava, s ktorou je tréner spokojný. ?Cez zimnú prípravu chodíme už tradične na sústredenie do Belušských Slatín, a to všetky kategórie spolu. Vždy tam nájdeme dobré podmienky na futbal. Dorastenci absolvovali prípravné zápasy na umelej tráve a taktiež halové turnaje, čiže už samotná zimná príprava bola na veľmi dobrej úrovni. Rovnako ma teší aj dostatočná účasť na tréningoch a záujem chlapcov o prípravu,? pozitívne hodnotí Belko.

Najväčšími konkurentmi v súťaži boli pre Zeleneč najmä Dolná Krupá a spojený dorast Malženice-Bučany, ktorí obsadili špicu tabuľky v minulej sezóne. Za najväčšie prekvapenie súťaže však Belko označil dorast Slávie Trnava: ?Slávia ťahá dobrú šnúru už od zimy, a počas jarnej časti súťaže ani raz neprehrala, dokonca nestratila jediný bod, vďaka čomu sa prepracovali až na tretie miesto. Je to podľa mňa najväčší skok v súťaži.? Práve Slávia Trnava je súper, ktorý na nich čaká v poslednom kole a aj keď už prvenstvo Zelenča nemôže ohroziť nič a môžu si posledné kolo užiť s čistou hlavou, pre hráčov bude určite veľkou výzvou prekaziť Slávii túto úspešnú šnúru.

Zeleneč sa počas sezóny bil o prvenstvo s Dolnou Krupou, s ktorou utŕžil prehru na jeseň aj na jar. Zároveň ide o jediné prehry dorastencov z ?Linča?: ?Zdá sa mi, že Krupá začala pri konci súťaže trochu strácať dych. Na jar s nami vyhrali 2:1 a hneď po tomto zápase som nastúpil ako tréner. Naši chlapci sa mi zdali trochu premotivovaní a určite tam zohral významnú úlohu aj stres. Dolná Krupá hrala klasický futbal založený na hrubej sile a úprimne, bolo pre mňa veľkým prekvapením, že sme s nimi prehrali a nepobili sa viacej o víťazstvo. Potom Dolná Krupá utŕžila viaceré prehry, čo nám hralo do karát, pretože sme si dokázali vytvoriť bodový náskok, ktorý nás dostal do pohody,? opisuje situáciu tréner.

Vyhliadky do budúcna sú v Zelenči dobré: ?K budúcej sezóne z dorastu odchádzajú len traja hráči, zvyšok zostáva pokope, čo je dobrý predpoklad, ak by sme postúpili.? Podľa slov trénera, Zeleneč určite patrí do vyššej súťaže, kde v minulosti aj dlhodobo pôsobil. V prípade postupu neplánujú hrať v súťaži druhé husle, ale napredovať. Od toho ich však delí rozhodujúci zápas s víťazom VI. ligy dorast sk. B. Už teraz je isté, že Zeleneč si zahrá baráž s FC Horses, a to 24. júna 2017 v Modranke. Na atraktivite zápasu pridáva fakt, že sa stretnú dva silné celky, ktoré hrajú kvalitný futbal.

Na otázku, či sledujú výsledky svojho súpera a ako sa na baráž pripravujú, Belko odpovedá: ?Samozrejme, že ich sledujeme, aj keď len jedným očkom, pretože som naučený pozerať sa od zápasu k zápasu, takže si nepripúšťam žiadne polemiky, čo keby a ak by. Viem, že na našom poslednom zápase s Malženicami bol pozrieť ich tréner, takže poškuľujú aj oni po nás, aj my po nich. Cez víkend sme sa tiež boli pozrieť na ich zápase, aby sme boli v Modranke trošku pripravení aj po taktickej stránke. A samozrejme, nechýba tréningová príprava.?


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč