Zahanbujúca remíza v Bučanoch

Zeleneč Po úspešných hodových vystúpeniach cestovali počas uplynulého víkendu všetky naše kolektívy na súperove ihriská.

Najskôr sa v sobotu predstavili naši žiaci na hodoch v Zavare a zaknihovali ďalšie víťazstvo v sezóne v pomere 3:0, keď sa opäť presadili ťahúni Bučány a Zaoral.

Bilanciu mládežníckych kategórií ešte viac vyšpekrovali naši dorastenci, ktorí v nedeľu na tom istom štadióne zdolali rovesníkov zo Zavara presvedčivo 4:0.

Vyvrcholením víkendového úsilia našich kolektívov malo byť viťazstvo nášho A mužstva v Bučanoch, no to aj napriek priaznivému vývoju zápasu neprišlo, keď sme so slabým mužstvom Bučian dokázali iba remizovať 2:2.

FAKTY ZO STRETNUTÍ:

Žiaci - 7. kolo:
Zavar - ZELENEČ 0:3
góly: Zaoral 2, Bučány

Dorast - 7. kolo:
Zavar - ZELENEČ 0:4
góly: Štefánek 2, Zolvík, Štrba

A mužstvo - 7. kolo:
Bučany - ZELENEČ 2:2 (1:2)
góly: Gerši, Boledovič

zostava: Gottstein - Janek, Novanský, Illeš, Demovič - Boledovič, Lukáč (Tibenský), Bednárik A., Bartovič (Bednárik M.) - Gerši, Blažíček (C)

priebeh stretnutia:
Zápas na ihrisku v Bučanoch začalo naše mužstvo náporom, z ktorého rezultoval rýchly gól Geršiho. Aj po tomto momente sme pokračovali v nátlakovej hre a dokázali sme sa rýchlo dostať do dvojgólového vedenia, keď sa po akcii Ľuba Geršiho z blízka presadil Martin Boledovič. Aj naďalej sme mali hru pod kontrolou, no z ďalších vypracovaných príležitostí sme nedokázali zúžitkovať ani jednu. A tak v závere 1. polčasu prišiel blesk z jasného neba, keď po ruke nášho hráča v pokutovom území mali domáci možnosť kopať pokutový kop, ktorý aj bezpečne premenili.
Do druhého dejstva nastúpili naši hráči s cieľom pokračovať v útočnej hre, samozrejme s úspešnejším premieňaním gólových príležitostí. Opak bol však pravdou. Naši hráči sa síce mnohokrát dokázali poľahky dostať do bezprostrednej blízkosti domáceho gólmana, no koncovka Blažíčka, Demoviča a spol. bola žalostná. Po nepremenení veľkého množstva stopercentných gólových príležitostí sa do našej hry vkradla nervozita a do konca zápasu sme už nedokázali našu prevahu zúžitkovať. Naopak súper po nezmyselnom sklze nášho hráča v pokutovom území využil aj druhú možnosť pokutového kopu a vyrovnal na 2:2. V nervóznom závere mali domáci aj ďalšie dve šance, no našťastie ich nedokázali zúžitkovať. Po najslabšom výkone A mužstva v sezóne a po jednej z najžalostnejších koncoviek našich hráčov za posledné roky sme sa museli uspokojiť iba s jedným bodom. Hádam táto facka padne na úrodnú pôdu a v ďalších zápasoch dokážu naši hráči prinavrátiť stratenú povesť.

PRÍPRAVKA - turnaj ObFZ v Zelenči - 1. kolo:

V sobotu sa od 9.00 hod. predstavili na štadióne v Zelenči futbalové nádeje - prípravky z Hrnčiaroviec, Cífera a domáceho Zelenča. Kolektívy sa stretli systémom každý s každým, pričom náš zelenečský výber dosiahol nasledujúce výsledky:

ZELENEČ - Hrnčiarovce 0:9
ZELENEČ - Cífer 2:0
góly: Kulich, Holec


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč