Zahanbujúca remíza v Bučanoch

Zeleneč Po úspešných hodových vystúpeniach cestovali počas uplynulého víkendu všetky naše kolektívy na súperove ihriská.

Najskôr sa v sobotu predstavili naši žiaci na hodoch v Zavare a zaknihovali ďalšie víťazstvo v sezóne v pomere 3:0, keď sa opäť presadili ťahúni Bučány a Zaoral.

Bilanciu mládežníckych kategórií ešte viac vyšpekrovali naši dorastenci, ktorí v nedeľu na tom istom štadióne zdolali rovesníkov zo Zavara presvedčivo 4:0.

Vyvrcholením víkendového úsilia našich kolektívov malo byť viťazstvo nášho A mužstva v Bučanoch, no to aj napriek priaznivému vývoju zápasu neprišlo, keď sme so slabým mužstvom Bučian dokázali iba remizovať 2:2.

FAKTY ZO STRETNUTÍ:

Žiaci - 7. kolo:
Zavar - ZELENEČ 0:3
góly: Zaoral 2, Bučány

Dorast - 7. kolo:
Zavar - ZELENEČ 0:4
góly: Štefánek 2, Zolvík, Štrba

A mužstvo - 7. kolo:
Bučany - ZELENEČ 2:2 (1:2)
góly: Gerši, Boledovič

zostava: Gottstein - Janek, Novanský, Illeš, Demovič - Boledovič, Lukáč (Tibenský), Bednárik A., Bartovič (Bednárik M.) - Gerši, Blažíček (C)

priebeh stretnutia:
Zápas na ihrisku v Bučanoch začalo naše mužstvo náporom, z ktorého rezultoval rýchly gól Geršiho. Aj po tomto momente sme pokračovali v nátlakovej hre a dokázali sme sa rýchlo dostať do dvojgólového vedenia, keď sa po akcii Ľuba Geršiho z blízka presadil Martin Boledovič. Aj naďalej sme mali hru pod kontrolou, no z ďalších vypracovaných príležitostí sme nedokázali zúžitkovať ani jednu. A tak v závere 1. polčasu prišiel blesk z jasného neba, keď po ruke nášho hráča v pokutovom území mali domáci možnosť kopať pokutový kop, ktorý aj bezpečne premenili.
Do druhého dejstva nastúpili naši hráči s cieľom pokračovať v útočnej hre, samozrejme s úspešnejším premieňaním gólových príležitostí. Opak bol však pravdou. Naši hráči sa síce mnohokrát dokázali poľahky dostať do bezprostrednej blízkosti domáceho gólmana, no koncovka Blažíčka, Demoviča a spol. bola žalostná. Po nepremenení veľkého množstva stopercentných gólových príležitostí sa do našej hry vkradla nervozita a do konca zápasu sme už nedokázali našu prevahu zúžitkovať. Naopak súper po nezmyselnom sklze nášho hráča v pokutovom území využil aj druhú možnosť pokutového kopu a vyrovnal na 2:2. V nervóznom závere mali domáci aj ďalšie dve šance, no našťastie ich nedokázali zúžitkovať. Po najslabšom výkone A mužstva v sezóne a po jednej z najžalostnejších koncoviek našich hráčov za posledné roky sme sa museli uspokojiť iba s jedným bodom. Hádam táto facka padne na úrodnú pôdu a v ďalších zápasoch dokážu naši hráči prinavrátiť stratenú povesť.

PRÍPRAVKA - turnaj ObFZ v Zelenči - 1. kolo:

V sobotu sa od 9.00 hod. predstavili na štadióne v Zelenči futbalové nádeje - prípravky z Hrnčiaroviec, Cífera a domáceho Zelenča. Kolektívy sa stretli systémom každý s každým, pričom náš zelenečský výber dosiahol nasledujúce výsledky:

ZELENEČ - Hrnčiarovce 0:9
ZELENEČ - Cífer 2:0
góly: Kulich, Holec


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč