Na slovíčko s prezidentom klubu ...

Zeleneč Na prahu novej sezóny 2010/2011 sme požiadali o krátky rozhovor prezidenta ŠK Zeleneč Mareka Vavra, aby nám stručne priblížil najnovšie informácie zo zelenečskej športovej kuchyne ...

Športové hnutie v Zelenči vstupuje do ďalšej sezóny s viacerými zmenami, okrem iného pod novým názvom. Mohol by si najpodstatnejšie zmeny stručne popísať?

Telovýchovná Jednota na januárovom Valnom zhromaždení prijala zmenu stanov, v ktorej bola zakotvená okrem prispôsobenia stanov súčasným zákonom i zmena názvu klubu na Športový klub Zeleneč. Od 9.6.2010 je tento názov úradne platný. Zároveň bol vytvorený nový znak klubu. Samozrejme tieto zmeny viedli i k ďaľším administratívnym úkonom na futbalových zväzoch, vrátane výmeny registrácií hráčov.

V uplynulej sezóne sa pohybovali a nakoniec aj skončili všetky naše kolektívy na popredných priečkach. K celkovej spokojnosti chýba však dosť. Ako by si stručne zhodnotil účinkovanie jednotlivých mužstiev vo svojich súťažiach?

Všetky naše kluby skončili na tretích priečkach. U mužov sme chceli určite viac ponaháňať Modranku, ale jesenné bodové straty už nebolo možné na jar dohnať. Jar však hodnotím pozitívne, nakoľko sme dokázali dvanásť zápasov v rade vyhrať. Dorast hral do posledného kola o postup do krajskej súťaže a aj keď posledné zápasy zvládol, postup mu unikol kvôli predchádzajúcim zbytočným stratám. U žiackeho kolektívu je to veľmi pekný výsledok. Družstvo prípravky sa ešte len rozbiehalo a samotné výsledky nie sú dôležité, podstatné je, že chlapci pravidelne hrajú a prídu medzi žiakov už futbalovo pripravenejší.

Nová sezóna je predo dvermi. S akými športovými cieľmi vstupuje do nej vedenie zelenečského športu?

V novej sezóne je jednoznačne prioritou postup Áčka. I dorast by mal miešať karty na vrchu. U žiakov je dôležitá stabilizácia kádra, nakoľko je veľmi úzky. S umiestnením v strede tabuľky by bola spokojnosť.

Ako prebiehala letná príprava všetkých družstiev na novú sezónu, aký pohyb nastal v kádroch jednotlivých kolektívov?

Letná príprava mužstiev je prakticky zmes tréningovej driny a prípravných zápasov, ani naše kolektívy neboli počas nej výnimkou. Veľké zmeny v kádroch jednotlivých mužstiev nenastali . V "Áčku" skončilo hosťovanie Minčičovi a Marcelovi Kankarovi, Vlado Mišina odišiel do Majcichova, z dorastu prišiel Bohunický a v štádiu riešenia je Janek zo Šúroviec. Dorast posilnili vychádzajúci žiaci a na prestup prišiel Chynoranský z Majcichova. Kabínu žiakov budú musieť posilniť i prípravkári a doplnenie kádra je ešte v štádiu riešenia.

Aj počas horúcich letných dní bolo počuť na našom štadióne neustály šum. Čo všetko sa vám počas letnej prestávky podarilo realizovať, resp. čo nového pripravujete v najbližšej dobe?

Pracovali sme najmä na skrášľovaní nášho štadióna, upravuje sa priestor pri starých kabínach, kde by mali vyrásť nové striedačky. Taktiež bolo odstránené staré oplotenie pozdĺž ihriska a pristupuje sa k montáži nového. Ako každoročne sme vymieňali trávny porast v šestnástkach.

Ďakujem za rozhovor a vedeniu klubu želám veľa úspechov v ďalšej práci.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč