Na slovíčko s prezidentom klubu ...

Zeleneč Na prahu novej sezóny 2010/2011 sme požiadali o krátky rozhovor prezidenta ŠK Zeleneč Mareka Vavra, aby nám stručne priblížil najnovšie informácie zo zelenečskej športovej kuchyne ...

Športové hnutie v Zelenči vstupuje do ďalšej sezóny s viacerými zmenami, okrem iného pod novým názvom. Mohol by si najpodstatnejšie zmeny stručne popísať?

Telovýchovná Jednota na januárovom Valnom zhromaždení prijala zmenu stanov, v ktorej bola zakotvená okrem prispôsobenia stanov súčasným zákonom i zmena názvu klubu na Športový klub Zeleneč. Od 9.6.2010 je tento názov úradne platný. Zároveň bol vytvorený nový znak klubu. Samozrejme tieto zmeny viedli i k ďaľším administratívnym úkonom na futbalových zväzoch, vrátane výmeny registrácií hráčov.

V uplynulej sezóne sa pohybovali a nakoniec aj skončili všetky naše kolektívy na popredných priečkach. K celkovej spokojnosti chýba však dosť. Ako by si stručne zhodnotil účinkovanie jednotlivých mužstiev vo svojich súťažiach?

Všetky naše kluby skončili na tretích priečkach. U mužov sme chceli určite viac ponaháňať Modranku, ale jesenné bodové straty už nebolo možné na jar dohnať. Jar však hodnotím pozitívne, nakoľko sme dokázali dvanásť zápasov v rade vyhrať. Dorast hral do posledného kola o postup do krajskej súťaže a aj keď posledné zápasy zvládol, postup mu unikol kvôli predchádzajúcim zbytočným stratám. U žiackeho kolektívu je to veľmi pekný výsledok. Družstvo prípravky sa ešte len rozbiehalo a samotné výsledky nie sú dôležité, podstatné je, že chlapci pravidelne hrajú a prídu medzi žiakov už futbalovo pripravenejší.

Nová sezóna je predo dvermi. S akými športovými cieľmi vstupuje do nej vedenie zelenečského športu?

V novej sezóne je jednoznačne prioritou postup Áčka. I dorast by mal miešať karty na vrchu. U žiakov je dôležitá stabilizácia kádra, nakoľko je veľmi úzky. S umiestnením v strede tabuľky by bola spokojnosť.

Ako prebiehala letná príprava všetkých družstiev na novú sezónu, aký pohyb nastal v kádroch jednotlivých kolektívov?

Letná príprava mužstiev je prakticky zmes tréningovej driny a prípravných zápasov, ani naše kolektívy neboli počas nej výnimkou. Veľké zmeny v kádroch jednotlivých mužstiev nenastali . V "Áčku" skončilo hosťovanie Minčičovi a Marcelovi Kankarovi, Vlado Mišina odišiel do Majcichova, z dorastu prišiel Bohunický a v štádiu riešenia je Janek zo Šúroviec. Dorast posilnili vychádzajúci žiaci a na prestup prišiel Chynoranský z Majcichova. Kabínu žiakov budú musieť posilniť i prípravkári a doplnenie kádra je ešte v štádiu riešenia.

Aj počas horúcich letných dní bolo počuť na našom štadióne neustály šum. Čo všetko sa vám počas letnej prestávky podarilo realizovať, resp. čo nového pripravujete v najbližšej dobe?

Pracovali sme najmä na skrášľovaní nášho štadióna, upravuje sa priestor pri starých kabínach, kde by mali vyrásť nové striedačky. Taktiež bolo odstránené staré oplotenie pozdĺž ihriska a pristupuje sa k montáži nového. Ako každoročne sme vymieňali trávny porast v šestnástkach.

Ďakujem za rozhovor a vedeniu klubu želám veľa úspechov v ďalšej práci.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč