Vysoká prehra s postupujúcou Modrankou

Vysoká prehra s postupujúcou Modrankou Nedeľa 13.júna 2010 mala byť pre všetkých fanúšikov futbalu veľkým sviatkom. Naše mužstvo totiž pricestovalo na štadión susednej Modranky s cieľom sťažiť doteraz suverénnemu mužstvu cestu za potvrdením postupu do vyššej súťaže.

Hneď od úvodu prevzali iniciatívu domáci a zatlačili našich futbalistov do defenzívy. Z tohto tlaku rezultovali veľké nepresnosti v našej rozohrávke a keď sa k tomu pridalo aj nedôsledné bránenie, pohroma v podobe troch rýchlych gólov bola na svete. Domáci sa týmto dostali do ešte väčšej pohody a keď zvýšili v 37. minúte na štvorgólový rozdiel, vyzeralo to s naším mužstvom všelijako. Našťastie prišiel polčasový hvizd rozhodcu, ktorý čiastočne zabrzdil domácich a vlial našim hráčom aspoň šancu na skorigovanie výsledku. Po prestriedaní sme sa začali viac tlačiť k súperovej bránke, z čoho rezultovalo niekoľko výborných gólových príležitostí, no naša koncovka bola žalostná. Do konca zápasu stihli domáci zaokrúhliť víťazstvo na päťgólový rozdiel a mohli začať oslavovať zaslúžený postup do vyššej súťaže.

FAKTY ZO ZÁPASU:
29.kolo - 13.6.2010:
Modranka - ZELENEČ 5:0 (4:0)

zostava: Ochaba - Kankara Marián, Péchy, Minčič, Bartovič (Kitta) - Silný (Lukáč), Novanský, Bednárik A., Hruška P. (C) (Slanina) - Blažíček, Gerši

Ostatné výsledky 29. kola: Kátlovce - Bohdanovce 2:2, Horné Dubové - Majcichov 2:1, Boleráz - Horná Krupá 2:1, Ružindol - Dechtice 3:1, Opoj - Košolná 1:1, Malženice - Voderady 1:0, Biely Kostol - Dolné Dubové 3:1

Oveľa lepšie sa na súperových ihriskách vodilo našim mládežníckym kategóriám. Dorastenci dokázali v predzápase zdolať rovesníkov z Modranky presvedčivo 5:1 a žiaci zvíťazili na ihrisku v Kátlovciach nad Dechticami vysoko 6:0.