Víkend ŠK Slávie

Víkend ŠK Slávie Víkend začal majstrovským súbojom našich a malženických dorastencov . Súboj skončil jednoznačným víťazstvom 10-1 pre našich chlapcov. Starí páni nastúpili v oklieštenej zostave v Červeníku a domácim na rozmočenom teréne podľahli 5-4 . Nedeľu už tradične začína žiacke mužstvo. Naši podľahli súperovi z D.Orešian 1-6. Súboj A mužstiev Zelenča a Malženíc priniesol kvalitný futbal. Hralo sa v rýchlom tempe ,ale do vyložených šancí sa ani jedno mužstvo nedostávalo. Tak to hráči skúšali i strelami z diaľky a v závere polčasu skončila jedna malženická na brvne spoľahlivého Gottsteina. Do druhého polčasu vstúpili lepšie malženický futbalisti a hneď v jeho úvode mali veľkú šancu , keď ani na trikrát nedokázali prekonať výborného Gottsteina. Čo sa im nepodarilo v úvode, podarilo sa im v 71.minúte. Cez pravú stranu prišiel center , ktorý sa dostal až k Šarabokovi a ten nekompromisnou strelou poslal Malženice do vedenia. Domáci tréner stiahol zraneného Geršiho a do útoku poslal bratov Matúša a Alinka Bednárika.Práve po ich akcii sa dostal Alinko už za brankára hostí Hlúcha, ktorý ho fauloval. Pískal sa pokutový kop a brankár hostí musel ísť pod sprchy . Doprovodil ho tam však Matúš Bednárik , ktorému sa nepáčil hrubý faul na brata a do brankára strčil. Do brány hostí sa musel postaviť strelec malženického gólu Šarabok, kedže Malženice už trikrát striedali. Novanský si s pokutovým kopom poradil a bolo vyrovnané. Zápas sa niesol v nervóznom znamení , čo spôsobil svojimi verdiktmi i hlavný rozhodca Košinár. Práve po jednom s takýchto verdiktov vylučoval znovu. Po odplácaní faulu vylúčil malženického futbalistu a napodiv i našho Bohunického , ktorý okrem faulu telom nič nespravil. Hralo sa 9-9 a malženický tréner bol nespokojný s výsledkom. No boli to naši , kto mohol rozhodnúť . V poslednej miúte zápasu Novanský zatiahol loptu presne prihral Alinkovi Bednárikovi , ktorý sa Zľakol , že ostal pred súperovou bránou sám a zbrklo vystrelil vedľa. Bola to najväčšia šanca zápasu.Konečný rezultát 1-1 bol na priebeh zápasu spravodlivý.

23. 03. 2024 15:00