Rozhovor s Milanom Bachratým

Zeleneč Už druhú sezónu vedieš ako tréner našu prípravku. Čo Ťa priviedlo , že si sa podujal na túto prácu?
Už v minulosti som trénoval žiakov a tiež som ako predseda TJ trval na tom aby v našej telovýchove fungovala prípravka , ktorú trénovali : Uljaky Vojtech, Hutár Dodo, Prokop Marcel, Pavelek Juraj. Potom prišla odmlka , keď prípravka skončila. Myslím si , že treba začaťs mladími adeptami na futbal čo v najmladšom veku , aby získali patričné návyky a hlavne vzťah k športovaniu. Takým impulzom bola návšteva zápasu žiakov v Gbeloch kde pri rozhovore s funkcionármi padla aj otázka o prípravkách. Asi to ma nakoplo, že treba aj u nás znovu obnoviť prípravkárov.

Minulý rok si spôsobil v dedine malý ošial, keď na tréning Ti chodilo do 30 detí?
Áno, začalo nás chodiť aj cez 30 detí, ktoré sme rozdelili do dvoch výkonnostných skupín. Postupne keď sme začali pritvrdzovať v nárokoch začali niektorý ubúdať , ale na druhej strane tiež môžem potvrdiť že nám aj pribúdajú. Teraz nás chodí okolo 20 chlapcov a musím spomenúť a vyzdvihnúť aj jedno dievča Kristínku Šarmírovú, ktorá ide príkladom.

Ako si spokojný s účinkovaním prípravky v minulom a tomto ročníku?
Myslím si že naše výsledky a celkové účinkovanie zodpovedá našej výkonnosti nakoľko nám chýbajú staršie ročníky. Dúfam že vrchol týchto prípravkárov sa dostaví tak do dvoch rokov.

Kto všetko Ti pri prípravke pomáha?
Pri rozbehu prípravky mi vo veľkej miere pomáhali Vahalík Roman ako maneger a tréner a tiež Boledovič Jozef ako vedúci , ktrorý sa tiež snažil podielať na tréningovom procese. Bohužial pre iné povinnosti v klube prestali bližšie spolupracovať s prípravkou. Podarilo sa my pritiahnuť Dana Ďuriša, len na škodu je že sa nám nezhodujú pracovné povinnosti, kvôli ktorým nemôžeme spoločne absolvovať všetky tréningy.

S tých futbalistov , čo si trénoval, spomeň nejaké mená, ktoré to dotiahli futbalovo najďalej?
Trénoval som viacero šikovných chlapcov ako napr.: Dovičič Juraj, Maron Cyril ml; Jakabovič, Uljaky; z terajšieho kádra ?A? mužstva : Bartovič Milan, bratia Bednárikovci, Demovič Vladimír, Ilješ Tomáš, Boledovič Martin; a tak isoto aj z dorastu Štefánek Mário, Bánovec Miroslav, Čapla Rastislav a mnohých ďalších.

S tých dnešných, kto má najväčšiu šancu sa presadiť?Kto je oporou mužstva?
Medzi opory terajšej prípravky patria : Unger, Kulich, Selecký, Holec, Ďuriš, Holub, Šmidovič, Belko a určite aj ďalší len musia na sebe chcieť tvrdo pracovať.

Čo by si chcel Zlepšiť v Tvojom mládežníckom tíme?
Určite pravidelnejšiu dochádzku na tréningy a tiež u niektorých musíme popracovať na disciplíne počas tréningov a zápasov.

Ako to vidíš ďalej,bude záujem zo strany mládeže hrávať futbal?
Myslím si, že záujem o futbal zo strany mladých chlapcov bude, len sa trochu obávam či mu pri dnešných zábavkách a školských povinnostiach budú ochotný venovať dostatok času.

V sobotu je posledný zo série futbalových turnajov pod záštitou ObFZ Trnava práve na našom štadióne. Plánuješ spoločne s výborom i nejakú rozlúčku zo sezónou?
Určite si spolu sadneme a dáme si po kofole a sladkosti aj keď nás tento rok opúšťa iba jeden chlapec Belko Denis. Záverom sa chcem poďakovať výboru TJ, rodičom prípravkárov a všetkým, ktorý nás podporujú a fandia nám.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč