Zeleneč si na domácom ihrisku pripísal ďalšie dôležité 3 body

Zeleneč A-mužstvo Zelenča sa v ďalšom kole VI. Ligy MEVASPORT stretlo s mužstvom z Križovian. Pre Križovany to bolo prvé jarné kolo, keďže to predchádzajúce bolo pre nepriaznivé podmienky odložené (v prvom jarnom kole Križovany nehrali, kvôli odhláseniu sa Veľkého Orvišťa zo súťaže).

Domáci nastúpili v nasledovnej zostave: Gottstein - Klandúch, Bartovič, Kocian, Trubač - Hradský, Formanko, Belko, Šimonovič - Horváth, Lopatník
Zápas bol z hľadiska postavenia v tabuľke veľmi dôležitý, keďže Linčania boli pred zápasom na 12. mieste a Križovany na 16. mieste.
V jesennej časti sezóny sme s týmto súperom remizovali na ich pôde 1:1, keď sa presadil Kocian.

Zápas sa hral v chladnom počasí, a to ako by nám zväzovalo nohy. Prvý polčas sme hrali zakríknuto, s množstvom nepresností na našich kopačkách. Naopak Križovany ovládli stred ihriska a boli lepším mužstvom v prvom polčase. Vytvárali si platonický tlak a mali loptu viac na svojich kopačkách. Domácu bránu ohrozovali strelami zo štandardných situácií a spoza 16m. Za zmienku v prvom polčase stojí trafená tyčka od domáceho Horvátha , ale to bolo od domácich všetko.

V druhom polčase sme sa trocha osmelili, ale väčšinou sa hral bojovný, medzišestnástkový futbal s málom šancí na oboch stranách. Až v 69 .minúte zabojoval na rohu 16 domáci Horváth, ktorého fauloval hosťujúci hráč. Nariadenú penaltu premenil bezpečne Bartovič. O 5 minút neskôr sa k brejku dostali domáci, striedajúci Michalčin pekne potiahol loptu, vystrelil a hosťujúci brankár len vyrazil loptu pred seba , ktorú Šimonovič bezpečne doklepol do bránky. Razom bolo 2:0 a do konca zápasu sa nič podstatné už nestalo. Výkon Zelenča nebol na optimálnej úrovni, ale momentálne sú body dôležitejšie ako predvedená hra.
Do tabuľky sme si tak pripísali veľmi dôležité tri body, pretože v ďalšom kole zavítame na pôdu prvej Hornej Krupej, odkiaľ sa body len ťažko získavajú. V tabuľke nám patrí momentálne 11. miesto s 20 bodmi.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč