Rozhovor s Jurajom Horváthom v THE

Rozhovor s Jurajom Horváthom v THE Stará láska nehrdzavie. Juraj Horváth sa po deväťročnej anabáze v tíme FC Horses, ktorému pomohol k postupu z najnižšej ôsmej ligy až do tretej ligy, vrátil do klubu, odkiaľ práve do Šúroviec odchádzal. Odchovanec trnavskej Lokomotívy chce pomôcť Zelenču k čo najlepšiemu umiestneniu.
V prvom kole v Brestovanoch sa hneď zapísal aj do streleckej listiny a gólom k výhre svojho tímu 6:1, ktorá zároveň znamenala posun do čela tabuľky.

Po dueli v Zavare to však už neplatí, Zeleneč podľahol v nedeľu domácemu celku 0:1 (gól Matúš Beňo) a znova je druhý.

?Bol to vyrovnaný zápas, hralo sa na ťažkom teréne a v náročných poveternostných podmienkach, futbal bol preto v rámci možností. Kombinovať sa dalo len ťažko, obe mužstvá sa ale snažili. V prvom polčase sme mali viac z hry, vypracovali sme si väčšie množstvo šancí. Súper sa dostal do úniku, ale náš brankár Vilo Gottstein šancu zmaril. V druhom polčase sa to otočilo, dostali sme gól, snažili sme sa o vyrovnanie, bohužiaľ, dnes nám nebolo súdené,? hodnotil zápas Juraj Horváth.
Zeleneč hral od 75. minúty presilovku o jedného muža, keď predčasne pod sprchy musel ísť Alexander Burčiar. Vytvoril si tlak, ale gól z toho nebol aj vďaka výborným zákrokom gólmana Zavara Branislava Púchleho.

?Po červenej karte ožije každé mužstvo, chceli sme aspoň bod, bohužiaľ, vyhralo šťastnejšie mužstvo,? pokračoval v hodnotení.

?Chceme vyhrávať každý zápas a získať čo najviac bodov. Mrzí nás, že sme prehrali, ale ideme ďalej.?

Trénerovi Zelenča Jánovi Belkovi chýbal pre zranenie Cyril Maron, naopak, na lavičke náhradníkov už bol pripravený Viktor Šmidovič, ktorý do klubu prišiel zo zaniknutej rezervy Bolerázu.
Zavar vedie Lukáš Vido, Horváthov bývalý spoluhráč zo Šúroviec. Spolu hrávali v útoku, teraz stáli proti sebe. Obrancovia Zavara však na to ohľad nebrali, Horváthovi v súbojoch nič nedarovali. ?Za to sa na Lukáša nemôžem hnevať, to je súčasť futbalu.?

Horváth začínal s futbalom v trnavskej Lokomotíve, kde hral druhú dorasteneckú ligu. S Horses bojoval už v tretej lige, po zimnom predaji klubu sa rozhodol pre niektorých možno prekvapujúcu voľbu ? klub hrajúci o tri súťaže nižšie.

?Keď som pred deviatimi rokmi hral za Zeleneč, sľúbil som ?Linčanom?, že sa raz vrátim, keď skončím v Šúroviach,? vysvetlil svoje rozhodnutie 29-ročný krídelník.

?V klube už plánujem ukončiť kariéru, čo sa týka futbalu, veľké veci neplánujem. Najlepšie futbalové roky mám za sebou, teraz sa snažím už len chlapcom pomôcť, aby sme skončili čo najvyššie v tabuľke. Partia je tu výborná, prijali ma skvele. Myslím si, že minimálne Miro Bánovec má na vyššiu súťaž a verím, že si ju aj zahrá,? dodal.

Zeleneč po dvoch vystúpeniach na pôde súperov bude hrať v nedeľu 19. marca konečne na domácom ihrisku. O 15.00 privíta Červeník.

23. 03. 2024 15:00