Rozhovor s Jurajom Pavelekom, trénerom dorastu.

Zeleneč Po jesennej časti súťaže ste obsadili druhé miesto, ako ste spokojný s doterajšími výkonmi?

Ja osobne som spokojný so sezónou, pretože všetko, čo sme si s chlapcami pred začiatkom sezóny stanovili, sa nám zatiaľ podarilo splniť. Našou ambíciou bolo skončiť do tretieho miesta, momentálne sme druhí, takže u nás je určite spokojnosť.

Na konte máte jednu prehru s Dolnou Krupou, jednu remízu s Malženicami, kto z týchto súperov je pre vás väčšou hrozbou?

Ťažko povedať, každé mužstvo má iný systém hry, ale myslím si, že oba tímy sú herne na rovnakej úrovni. S obomi sme zakopli, aj keď napríklad s Malženicami sme mohli dať do polčasu tri góly, ale bohužiaľ nedali sme.

Ako bude prebiehať vaša zimná príprava?

Teoreticky sme skončili, ale dal som chlapcom návrh, ak by mali záujem, máme možnosť využiť multifunkčné ihrisko u nás v Zelenči, s tým, že keby na tieto tréningy chodia, ťahali by sme celý december a potom aj v kuse až do prípravy každý štvrtok. Chalani sa vyjadrili, že majú záujem, tak momentálne chodíme trénovať tam a od pondelku budeme mať k dispozícii aj telocvičňu v Hrnčiarovciach. Som veľmi rád, že chalani majú záujem trénovať a chodia na tréningy. Oficiálnu prípravu začíname 7. januára, pôjdeme aj na sústredenie do Belušských Slatín, chodievame spoločne prípravka, žiaci, dorast aj ?A? mužstvo. Takže všetky štyri kategórie pôjdeme na štyri dni.

Aké sú vaše ciele do jarnej časti súťaže? Budete si chcieť udržať druhé miesto, prípadne predbehnúť Dolnú Krupú?

Určite sa budeme snažiť udržať si druhé miesto, ale chceli by sme pomýšľať aj nad prvou priečkou, pretože si myslím, že mužstvo na to máme. Keby sa nám to nepodarí teraz, na druhý rok určite, lebo máme dosť mladý káder, toto mužstvo bude ešte dva roky pokope, takže tam to vidím veľmi dobre do budúcnosti. Prvé miesto je našou ambíciou, ale keď sa nám to podarí, tak sa podarí, ak nie, nič sa nedeje, hráme ďalej.

Dá sa predpokladať, že zápasy s Malženicami a Dolnou Krupou boli asi vaše najťažšie zápasy, ale ktorý zo zápasov by ste označili za svoj najvydarenejší?

Áno, pri zápasoch s Malženicami a Dolnou Krupou som bol sklamaný. Najvyššie sme vyhrali v Košolnej, kde sme nastrieľali 11 gólov, Zavaru sme dali 10 gólov, ale tých radím medzi kvalitné mužstvá, sú na štvrtej priečke v tabuľke. Osobne som bol sklamaný z Brestovian, lebo tí majú tiež dobré mužstvo a tým sme dali 6 gólov. Ale neteší ma keď vyhráme vysoko nad inými mužstvami, pretože tréneri na dedinách to teraz majú s mládežou ťažké, chodí ich málo na tréningy a celkovo na futbal. Ja som rád, že u nás sa stretávame 15-16 chlapci na tréningoch. Najviac ma teší, že chalani chcú trénovať a hrať.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:30
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč