Neúspech v derby zápase

Zeleneč Počas uplynulého víkendu sa všetky naše kolektívy predstavili na súperových ihriskách, pričom si viedli rôzne.

Najskôr v sobotňajšom dopoludní naša prípravka úspešne zvládla v Hrnčiarovciach 2. turnaj pod hlavičkou ObFZ Trnava, keď počas dvoch súbojov neinkasovala ani raz a pripísala si do tabuľky 4 body.

Poobede cestovali na horúcu pôdu Dobrej Vody naši žiaci a v súboji o prvú priečku tabuľky proti spojenému družstvu Dechtíc a Dobrej Vody si viedli skvele, keď po výbornom výkone zdolali súpera presvedčivo 4:0 po polčase 1:0.

Starí páni sa predstavili v priateľskom futbalovom stretnutí na ihrisku tradičného rivala zo Suchej nad Parnou a v gólovej prestrelke mu podľahli 3:6.

Nedeľné ťaženie našich kolektívov začali úspešným vystúpením naši dorastenci, ktorí zásluhou strelecky disponovaného Bánovca nedali šancu domácemu spojenému kolektívu Horných a Dolných Orešian.

Vyvrcholením vystúpení našich družstiev na súperových trávnikoch bolo, resp. malo by derby stretnutie na pôde susedného OFK Majcichov. Naši hráči však početnú skupinu svojich fanúšikov nepotešili a po slabom výkone si zaknihovali druhú prehru v súťaži.

FAKTY ZO STRETNUTÍ:

Prípravka - 2.kolo (v Hrnčiarovciach):
Hrnčiarovce - ZELENEČ 0:0
Cífer - ZELENEČ 0:1, gól: Belko

Starí páni:
Suchá n./P. - ZELENEČ 6:3
góly: Marko, Mizera, Tibenský A. (11m)

Žiaci - 9. kolo:
Dechtice/D.Voda - ZELENEČ 0:4 (0:1)
góly: Zaoral 3, Bučány

Dorast - 9. kolo:
Horné/Dolné Orešany - ZELENEČ 0:3
góly: Bánovec 3

A mužstvo - 9. kolo:
Majcichov - ZELENEČ 1:0 (0:0)

zostava: Gottstein - Bartovič, Novanský, Janek, Demovič - Boledovič, Bednárik A., Bednárik M. (Hruška P.), Bohunický (Lukáč, resp. Tibenský) - Gerši, Blažíček (C)

priebeh zápasu:
Do derby zápasu nastúpili naši hráči s cieľom predviesť početnej skupine svojich fanúšikov podobný výkon, ako v domácom zápase proti Malženiciam. Lenže na naše kopačky sa vniesla hneď od začiatku neistota a počas úvodného dejstva sme si nedokázali v strede poľa presne prihrať. Práve tento fakt, znásobený nervozitou našich hráčov, spôsobenou niektorými verdiktmi hlavného rozhodcu, nahrával do karát domácemu mužstvu, ktoré bolo v prvom polčase futbalovejšie a dokázalo si vypracovať niekoľko sľubných príležitostí, no našťastie pre naše mužstvo ich nedokázalo úspešne realizovať. Naši hráči sa zmohli v prvej časti iba na jednu príležitosť, no Bohunický v sľubnej šanci zaváhal. Do druhého dejstva nastúpili naši hráči v pozmenenej zostave a skúšali zatlačiť súpera na jeho polovičku. Bohužiaľ proti dobre organizovanej obrane domácich nenašli žiaden recept. Naopak naša obrana musela byť neustále v strehu, keď ju zamestnávala predovšetkým dvojica Marek - Šturdík. Druhý menovaný nakoniec svoj výborný výkon po jednom z protiútokov premenil na rozhodujúci zásah zápasu. Naše mužstvo sa už z tohto úderu nedokázalo spamätať a tak sa po záverečnom hvizde mohli zaslúžene tešiť z tesného víťazstva domáci hráči, kým početná skupina linčanských fanúšikov musela opäť stráviť trpkú príchuť neúspešného výsledku zo súperovho ihriska.

Ostatné výsledky 9.kola: Košolná - Biely Kostol 1:4 (0:1), Voderady - Špačince 3:1 (0:0), Bučany - Horná Krupá 2:3 (2:1), Malženice - Dechtice 3:0 (0:0), Horné Dubové - Bohdanovce 1:0 (0:0), Dobrá Voda - Boleráz 0:1 (0:1), Ružindol - Kátlovce 1:2 (0:1)


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč