Neúspech v derby zápase

Zeleneč Počas uplynulého víkendu sa všetky naše kolektívy predstavili na súperových ihriskách, pričom si viedli rôzne.

Najskôr v sobotňajšom dopoludní naša prípravka úspešne zvládla v Hrnčiarovciach 2. turnaj pod hlavičkou ObFZ Trnava, keď počas dvoch súbojov neinkasovala ani raz a pripísala si do tabuľky 4 body.

Poobede cestovali na horúcu pôdu Dobrej Vody naši žiaci a v súboji o prvú priečku tabuľky proti spojenému družstvu Dechtíc a Dobrej Vody si viedli skvele, keď po výbornom výkone zdolali súpera presvedčivo 4:0 po polčase 1:0.

Starí páni sa predstavili v priateľskom futbalovom stretnutí na ihrisku tradičného rivala zo Suchej nad Parnou a v gólovej prestrelke mu podľahli 3:6.

Nedeľné ťaženie našich kolektívov začali úspešným vystúpením naši dorastenci, ktorí zásluhou strelecky disponovaného Bánovca nedali šancu domácemu spojenému kolektívu Horných a Dolných Orešian.

Vyvrcholením vystúpení našich družstiev na súperových trávnikoch bolo, resp. malo by derby stretnutie na pôde susedného OFK Majcichov. Naši hráči však početnú skupinu svojich fanúšikov nepotešili a po slabom výkone si zaknihovali druhú prehru v súťaži.

FAKTY ZO STRETNUTÍ:

Prípravka - 2.kolo (v Hrnčiarovciach):
Hrnčiarovce - ZELENEČ 0:0
Cífer - ZELENEČ 0:1, gól: Belko

Starí páni:
Suchá n./P. - ZELENEČ 6:3
góly: Marko, Mizera, Tibenský A. (11m)

Žiaci - 9. kolo:
Dechtice/D.Voda - ZELENEČ 0:4 (0:1)
góly: Zaoral 3, Bučány

Dorast - 9. kolo:
Horné/Dolné Orešany - ZELENEČ 0:3
góly: Bánovec 3

A mužstvo - 9. kolo:
Majcichov - ZELENEČ 1:0 (0:0)

zostava: Gottstein - Bartovič, Novanský, Janek, Demovič - Boledovič, Bednárik A., Bednárik M. (Hruška P.), Bohunický (Lukáč, resp. Tibenský) - Gerši, Blažíček (C)

priebeh zápasu:
Do derby zápasu nastúpili naši hráči s cieľom predviesť početnej skupine svojich fanúšikov podobný výkon, ako v domácom zápase proti Malženiciam. Lenže na naše kopačky sa vniesla hneď od začiatku neistota a počas úvodného dejstva sme si nedokázali v strede poľa presne prihrať. Práve tento fakt, znásobený nervozitou našich hráčov, spôsobenou niektorými verdiktmi hlavného rozhodcu, nahrával do karát domácemu mužstvu, ktoré bolo v prvom polčase futbalovejšie a dokázalo si vypracovať niekoľko sľubných príležitostí, no našťastie pre naše mužstvo ich nedokázalo úspešne realizovať. Naši hráči sa zmohli v prvej časti iba na jednu príležitosť, no Bohunický v sľubnej šanci zaváhal. Do druhého dejstva nastúpili naši hráči v pozmenenej zostave a skúšali zatlačiť súpera na jeho polovičku. Bohužiaľ proti dobre organizovanej obrane domácich nenašli žiaden recept. Naopak naša obrana musela byť neustále v strehu, keď ju zamestnávala predovšetkým dvojica Marek - Šturdík. Druhý menovaný nakoniec svoj výborný výkon po jednom z protiútokov premenil na rozhodujúci zásah zápasu. Naše mužstvo sa už z tohto úderu nedokázalo spamätať a tak sa po záverečnom hvizde mohli zaslúžene tešiť z tesného víťazstva domáci hráči, kým početná skupina linčanských fanúšikov musela opäť stráviť trpkú príchuť neúspešného výsledku zo súperovho ihriska.

Ostatné výsledky 9.kola: Košolná - Biely Kostol 1:4 (0:1), Voderady - Špačince 3:1 (0:0), Bučany - Horná Krupá 2:3 (2:1), Malženice - Dechtice 3:0 (0:0), Horné Dubové - Bohdanovce 1:0 (0:0), Dobrá Voda - Boleráz 0:1 (0:1), Ružindol - Kátlovce 1:2 (0:1)


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč