A mužstvo prehralo súboj s Mončekom

A mužstvo prehralo súboj s Mončekom A mužstvo nastúpilo na ďalší majstrovský zápas vo Veľkom Orvišti. Domáci sa poriadne ani nezorientovali s kým hrajú a už prehrávali . V 3.minúte si do priestoru nabehol Maron odcentroval na zadnú tyč , kde už nemal Bánovec problém rozvlniť súperovu sieť. Naši predvádzali umnú hru , založenú na pohybe a hre do nohy. Súperovi robila naša kombinácia problémy a do šancí sme sa dostávali hlavne po našej pravej strane. O pár minút prišla podobná situácia klen s tým rozdielom , že hrajúci tréner Dóka usmernil loptu hlavou nad domácu bránu. Laco mal šancu na reparát o chvíľu, keď v pokutovom území dostal spätnú prihrávku od dobre "behajúceho"(jak Mirko Žgančík hovorí) Alinka Bednárika ale Lacovi bola i tentokrát brána prinízka. Súper do polčasu využil našu chybu pri pokrývaní hráčov súpera a nikým nekrytý domáci záložník poľahky skóroval. po góle sa vyrovnala a do polčasu sa už skóre nemenilo. Po polčase naši nechceli pustiť do šance , ale po jednej akcie si neštastne zrazil loptu za vlastného brankára Klandúch. Naši prepli ešte na vyšší rýchlostný stupeň, bola na nich vidieť snaha v Orvišti bodovať. Po šanciach Marona , keď lopta skončila na spojnici, šance Dóku , ktorého strela len tesne minula pravú tyč, nemieril presne ani Klandúch, keď namieril o niekoľko centimetrov vyššie. Po závare v domácom pokutovom území mal gól na nohe Dóka i keď bol brankár už prekonaný na čiare ho zastúpil domáci zadák. Lopta sa dostala k Tibenskému , ktorý však pridlho váhal a strelu domáci hráči zblokovali. Krásnu akciu predviedli naši v 70.minúte, keď Maron si narazil S Alinkom , ten vnikol do pokutového územia na päťke našiel osamoteného Ďuriša a ten loptu napálil iba do vybiehajúceho brankára domácich . V 72. minúte sme sa však dočkali Po rohovom kope sa najlepšis zorientoval Belko a hlavičkou potešil hosťujúcich fanúšikov. 2:2 . Po tomto momente si asi hlavný rozhodca Monček uvedomil , že domáci musia vyhrať a začal ťahať s píšťalky podivné tóny. A prišiel vrchol jeho sólového predstavenie. V 90 minúte na hranici pokutového územia sa hodil domáci hráč a rozhodca Monček z pol ihriska fúkol do píšťalky a ukázal na biely bod, hoci ani nemohol vidieť z jeho postavenia kde sa "nefaul" udial. Za takýto pokutový kop by sa nemuseli hanbiť ani na Slovane Bratislava, nieto ešte na Slovane v Orvišti.Domáci 11 metrový kop premenili a rozhodca Monček pre istotu hneď zapískal koniec stretnutia veď čo keby niečo. Čo už , už druhý krát po sebe v Orvišti úradoval rozhodca, keď naposledy tam Záhurančík pustil v 92.minúte 3 metrový ofsajd po ktorom domáci vyrovnali. A to ešte funkcionári Veľkého Orvišťa na konfencii ObFZ sa sťažujú na rozhodcov. Asi by mali domáci kopať v každom zápase tri pokutové kopy!?. Našim chlapcom nie je čo vytknúť , bojovali ,hrali, snažili sa snáď len lepšiu koncovku. Potom by sa na odpor nezmohol ani Ľubomír Monček!!!! .

23. 03. 2024 15:00