Penaltový kráľ Linča 2010

Zeleneč Víťazom 3. ročníka súťaže v kopaní jedenástok pod názvom PENALTOVÝ KRÁĽ LINČA 2010 a zároveň držiteľom putovného pohára sa na rok zaslúžene stal Anton Tibenský.

V pondeľňajšom hodovom zápolení zvíťazil v konkurencii 44 účastníkov. O poradí na druhom až štvrtom mieste musel rozhodnúť dodatočný rozstrel, v ktorom bol najúspešnejší Richard Nemček, čím získal pomyselnú striebornú medailu pred tretím v poradí ďalším starým pánom - prezidentom ŠK Zeleneč Marekom Vavrom. Nepopulárna zemiaková pozícia sa ušla futsalovému špecialistovi Andrejovi Ondrejičkovi.

Sklamal minuloročný víťaz Milan Bartovič, ktorý symbolicky začínal súťaž, no jeho strela skončila vysoko nad bránou. Ďalší úspešní z minulých súťaží, ako napr. víťaz 1. ročníka 2008 Patrik Krajčovič, ani víťaz tzv. nultého ročníka Viliam Novanský sa tohtoročnej súťaže nezúčastnili. Nedarilo sa hráčom A mužstva, keď do ďalších kôl postúpil iba kapitán Peter Hruška. Spestrením a skrášlením celej súťaže bola účasť jedinej ženy - bývalej prvoligistky Skloplastu Trnava Gabiky Hruškovej, ktorá si vôbec neviedla zle, keď sa dostala do prvej desiatky.

Pokusom súťažiacich čelila trojica brankárov Jozef Ochaba, Viliam Gottstein a Rastislav Horník, ktorí sa oproti minulému ročníku držali skvele a v pomerne krátkom čase dokázali vyradiť z hry aj niekoľkých favoritov súťaže.

Po skončení súťaže sa už tradične stretli v hodovom exibičnom stretnutí futsalové celky Real a Everton, doplnené o starých pánov, pričom po divokej prestrelke bol úspešnejší Everton. Stretnutie s prehľadom rozhodoval známy arbiter Rudko Frič, za čo mu právom patrí poďakovanie.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč