Rozhovor s Ladislavom Dókom v Trnavskom Hlase

Zeleneč V Zelenči nad zmenami vo futbalovom kádri neuvažujú. Mužstvo dosiahlo po jeseni štvrté miesto, s ktorým vládne v obci všeobecná spokojnosť.
?Nemám avizovaný žiaden odchod, pravdepodobne ani nik cez zimnú prestávku nepríde. Prekážať mi to nebude, pretože tvrdím, že aj v tomto zložení sme schopní hrať o popredné priečky tabuľky, čo sa ukázalo aj na jeseň. Mám k dispozícii osemnásť hráčov a dvoch brankárov, čo je dostatočné. Ak bude chlapcom slúžiť zdravie a na tréningoch bude hojná účasť, nemám o výsledky obavy,? vraví hrajúci tréner Zelenča Ladislav Doka.

Ako ďalej uviedol, s najväčšou osobnosťou tímu ? bývalým spartakovcom a slovenským reprezentantom Marekom Ujlakym ? je dohodnutý, že bude hrávať za Zeleneč i na jar.

?Vždy je prínosom do kabíny aj na ihrisku. Už len to, že nastúpi na zápas, pozitívne vplýva na výkonnosť tímu. Teší ma, že Marek chce klubu pomôcť.?

Mužstvo odštartuje zimnú prípravu vo štvrtok 15. januára. Už o dva dni neskôr odohrá v Seredi priateľský zápas s Veľkými Úľanmi. Od 22. do 25. januára čaká na mančaft kondičné sústredenie v Belušských Slatinách.

?Vo februári sa zameriame na hernú stránku. Verím, že sa nám podarí k tomu vytvoriť podmienky. Nie som zástancom veľkého behania, presadzujem na tréningu čo najviac kontaktov s loptou. Stretávať sa budeme štyrikrát týždenne, pôjdeme aj do haly a budeme hrať prípravné zápasy,? pridal výpočet plánov Doka.

Zeleneč mal výborný vstup do sezóny, po úvodných kolách dokonca viedol tabuľku. Po jeseni stráca mužstvo na lídra súťaže z Leopoldova deväť bodov.

?Nie sme pod tlakom, čo považujem za výhodu pre nás. Aj na jar pôjdeme od zápasu k zápasu. Som však víťazný typ, čo všetupujem aj svojim zverencom. Ak by sa naskytla šanca na postup, tak prečo nie? Ale traumu si z toho nevytvárame,? dodal.
Kto bude najlepším tanečníkom plesu?
V Zelenči aj tento rok organizujú Reprezentačný ples športovcov. V sobotu 31. januára sa uskutoční už 25. ročník tejto tradičnej spoločenskej akcie. V miestnom dome kultúry sa pravidelne zíde nahodených do gala aj množstvo hráčov z A-mužstva. Zelenča

?Máme v tíme dobrú partiu, chlapci si rozumejú aj mimo trávnika. Vedia sa zabaviť, vystreliť si zo seba navzájom a potom tiahnu za jeden koniec povrazu,? pochvaľuje si tréner Doka.

A kto by mohol byť podľa neho najlepším tanečníkom na plesu? ?Tak to sa priznám, že ste ma zaskočili. Majstrami slova v kabíne sú Vilo Gottstein, Erik Kankara a Rasťo Čapla, ktorí vedia vždy vypustiť trefnú poznámku, no priznám sa, že ešte som nebol s chlapcami na ich akciách, keď sa dostali do tanečnej fázy. Takže sa nechám prekvapiť,? usmial sa Doka.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:30
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč