V derby výrazné víťazstvo

Zeleneč V prvom kole ročníka 2014/2015 nám žreb prisúdil susedného rivala Rapid Hrnčiarovce. Počas opäť v nedeľu vystrájalo a boli obavy , že sa znovu zopakuje zápas z pred dvoch mesiacov , keď sa v derba odohralo v podmienkach, ktoré skôr pripomínali vopdné pólo. Pred zápasom sa však mraky roztiahli a slnko sa nakoniec usmialo na našich. V základnej zostave aj z Ladislavom Dókom , hrajúcim trénerom, Marek Ujlaky , ktorý sa zotavuje po zranení,však sedel len na lavičke. Chýbal aj Demovič a Bednár , ktorý čerpajú dovolenku, pre zranenie Boledovič,Novanský, M.Bednárik, pre pracovné povinnosti Janek a pre trest Chynoranský. V základnej zostave sa objavili i dvaja exdorastenci Blaho a Pavelek. Na hrote operoval Bánovec. V 10.minúte však naši prehrávali, keď súper využil zaváhanie Gottsteina. Už o dve minúty však Bánovec vyrovnal. Naši sa zakusli do súpera , ale i ten mal náznaky šancí, ktoré nevyužili. Do kabín sa išlo nerozhodne. Po obrátke naši vystupňovali tlak a výsledkom boli 4 góly v sieti súpera . Najprv sa presadil Maron, potom premiérový gól v našom drese zaznamenal Dóka, ďalší pridal Ujlaky, ktorý nastúpil na poslednú polhodinu a posledný po krásnej akcii a prihrávke Ujlakyho zasúval do prázdnej Bánovec. Konečný rezultát 5-1. Naši sa zaslúžili po zápase potlesk. Diváci odchádzali spokojný a kto si zakúpil permanentku na celú sezónu určite neobanoval. Nasledujúce kolo cestujeme do Jalšového.