Bezproblémové víťazstvo s Dechticami

Zeleneč V nedeľu 8. augusta 2010 nastúpilo v krátkom časovom slede naše A mužstvo na ďalší domáci majstrovský zápas. Súperom mu bolo mužstvo Dechtíc, ktoré v prvom kole dokázalo na domácej pôde zdolať Bohdanovce.

Ihneď po úvodnom hvizde rozhodcu Lamoša prevzalo naše mužstvo opraty zápasu do svojich rúk a pritlačilo súpera na jeho polovičku. Aktivitou hýril predovšetkým Ľubo Gerši, no strelecky sa zatiaľ nedokázal presadiť, keď niekoľko jeho pokusov zneškodnil brankár hostí. Do ofenzívy sa zapájali všetci naši hráči, čo dokumentoval nebojácnym prienikom obranca Milan Bartovič. Zastavil ho až zbytočný faul hosťujúceho hráča v pokutovom území, z čoho rezultovala obrovská výhoda v podobe pokutového kopu. Loptu na biely bod si postavil gólman Gottstein a rafinovane poslal hosťujúceho gólmana do opačnej strany, čím otvoril strelecký účet nášho mužstva v tejto sezóne. Aj po tomto dôležitom momente pokračovali naši hráči v útočnej hre. Táto aktivita nám priniesla aj druhý gól v hosťujúcej sieti, kedy sa krížnou strelou presadil kapitán Peter Hruška. S blížiacim sa koncom 1. polčasu sa naši hráči čiastočne uspokojili so stavom a poľavili v útočnej aktivite. Hosťujúce mužstvo tento fakt však našťastie nedokázalo využiť.

V druhom dejstve pokračovalo naše mužstvo v ofenzívnom poňatí hry, no spočiatku sa nedokázali naši hráči strelecky presadiť. Naopak, bol to súper, ktorý niekoľkokrát pohrozil, ale skvelý Vilo Gottstein bol vždy pripravený. Rozhodujúci úder pridalo naše mužstvo po rýchlom brejku a následnej skvelej individuálnej akcii jedného z nalepších mužov zápasu - Ľuba Geršiho, ktorý krížnou strelou spečatil naše zaslúžené víťazstvo. Ďalšie príležitosti ako napr. tutovku kapitána Petra Hrušku, či nájazd Martina Tibenského, sme už nedokázali pretaviť do gólovej podoby. V závere sme podobne ako v prvom polčase v aktivite poľavili, no súperovi sme nedovolili skórovať a tak si jedna z hviezd zápasu - brankár Vilo Gottstein mohol pripísať už druhý shout-out v sezóne. Spokojní skalní fanúšikovia mohli po záverečnom hvizde odmeniť svojich miláčikov zaslúženým potleskom.

Fakty zo zápasu:
ZELENEČ - Dechtice 3:0 (2:0)
góly: Viliam Gottstein (11m), Peter Hruška, Ľubomír Gerši

zostava: Viliam Gottstein - Milan Bartovič, Pavol Péchy, Roland Lukáč, Tomáš Illeš - Martin Boledovič, Alexander Bednárik, Matúš Bednárik (Marián Anetta) - Peter Hruška (C) (Martin Tibenský) - Ľubomír Gerši, Branislav Blažíček (Patrik Slanina)


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč