Mikulášsky stolnotenisový turnaj žiačok a žiakov v Zelenči.

Zeleneč Riaditeľstvo ZŠ, zastupiteľstvo obce, ŠK Slávia a niekoľko stolnotenisových nadšencov v Zelenči spojilo svoje sily. Pre žiačky a žiakov ZŠ Zeleneč usporiadali druhého decembra 2013 5. ročník Mikulášskeho stolnotenisového turnaja.
Pánovi učiteľovi Tonkovi Hauptvoglovi sa prihlásil rekordný počet 13 dievčat a 22 chlapcov. Dievčatá boli rozdelené do dvoch a chlapci do štyroch skupín, kde hrali každý s každým. Umiestnenie v skupinách určilo nasadenie do vyraďovacích pavúkov. Štyri najlepšie dievčatá z každej skupiny postúpili do osemčlenného pavúka. Z každej skupiny chlapcov postúpili najlepší štyria do pavúka šesťnásťčlenného.
Na turnaji bolo mnoho zaujímavých zápasov. Veľkú pozornosť upútal zápas v skupine A. Tomáš Šúpala sťažil Romanovi Levčíkovi úlohu favorita a ako jediný v celom turnaji mu dokázal zobrať set. V dievčenskej, vyrovnanejšej, B skupine sa ako rozhodujúci ukázal zápas medzi Vanesou Ulehlovou a Sašou Závodnou. Vďaka víťazstvu 2 : 1 Vanesa obsadila štvrté miesto v skupine a postúpila medzi najlepších osem. V silnejšej A skupine dokázala Michaela Marková poraziť Miriam Kučíkovú a obidve sa prebili až do finále. V ňom sa karta obrátila v prospech Mirky. Po odohratí všetkých zápasov nasledovalo dekorovanie najlepších.
Dievčatá si medaily, diplomy a umiestnenia podelili takto:
1. Miesto: Miriam Kučíková
2. Miesto: Michaela Marková
3. Miesto: Natália Tibenská
4. Miesto: Ivana Radosová

Poradie chlapcov:
1. Miesto: Roman Levčík
2. Miesto: Samuel Mruškovič
3. Miesto: Matúš Franko
4. Miesto: Samuel Bzdúšek

V posledných riadkoch chcem poďakovať všetkým čo sa, aspoň troškou , pričinili o toto vydarené športové popoludnie. Konkrétne pánovi učiteľovi Tonkovi Hauptvoglovi, ktorý už niekoľko rokov vedie stolnotenisový krúžok a pracuje aj na organizácii školských turnajov. Ďalej chcem spomenúť aj, v dobrom slova zmysle, vznik linčianskych stolnotenisových rodinných klanov. Rodičia Tibenskí boli členovia organizačného štábu a deti Adam s Nikolou súťažili, stopercentná účasť. Toporovci sedemdesiatpäťpercentná účasť. Otec organizátor, mamička Anička zabezpečila mnoho krásnych vecných cien pre všetky deti a syn Marek vyhral C skupinu. Nižnanovci, otec rozhodca a fotograf, syn v najlepšej osmičke. Kučíkovci, otec organizátor, dcéra je spomínaná vyššie. Posledným významným klanom sú Kolesovci. Napriek tomu, že Petronelka už vyšla zo školy, Andrej s tatom Peťom pomáhali. No a za krabicou plnou bagetiek treba vidieť Stanka Bučányho. Takže všetkým ešte raz VĎAKA.
foto: Tomáš Nižnan
text: Anton Bednárik Linčiansky


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč