Mikulášsky stolnotenisový turnaj žiačok a žiakov v Zelenči.

Zeleneč Riaditeľstvo ZŠ, zastupiteľstvo obce, ŠK Slávia a niekoľko stolnotenisových nadšencov v Zelenči spojilo svoje sily. Pre žiačky a žiakov ZŠ Zeleneč usporiadali druhého decembra 2013 5. ročník Mikulášskeho stolnotenisového turnaja.
Pánovi učiteľovi Tonkovi Hauptvoglovi sa prihlásil rekordný počet 13 dievčat a 22 chlapcov. Dievčatá boli rozdelené do dvoch a chlapci do štyroch skupín, kde hrali každý s každým. Umiestnenie v skupinách určilo nasadenie do vyraďovacích pavúkov. Štyri najlepšie dievčatá z každej skupiny postúpili do osemčlenného pavúka. Z každej skupiny chlapcov postúpili najlepší štyria do pavúka šesťnásťčlenného.
Na turnaji bolo mnoho zaujímavých zápasov. Veľkú pozornosť upútal zápas v skupine A. Tomáš Šúpala sťažil Romanovi Levčíkovi úlohu favorita a ako jediný v celom turnaji mu dokázal zobrať set. V dievčenskej, vyrovnanejšej, B skupine sa ako rozhodujúci ukázal zápas medzi Vanesou Ulehlovou a Sašou Závodnou. Vďaka víťazstvu 2 : 1 Vanesa obsadila štvrté miesto v skupine a postúpila medzi najlepších osem. V silnejšej A skupine dokázala Michaela Marková poraziť Miriam Kučíkovú a obidve sa prebili až do finále. V ňom sa karta obrátila v prospech Mirky. Po odohratí všetkých zápasov nasledovalo dekorovanie najlepších.
Dievčatá si medaily, diplomy a umiestnenia podelili takto:
1. Miesto: Miriam Kučíková
2. Miesto: Michaela Marková
3. Miesto: Natália Tibenská
4. Miesto: Ivana Radosová

Poradie chlapcov:
1. Miesto: Roman Levčík
2. Miesto: Samuel Mruškovič
3. Miesto: Matúš Franko
4. Miesto: Samuel Bzdúšek

V posledných riadkoch chcem poďakovať všetkým čo sa, aspoň troškou , pričinili o toto vydarené športové popoludnie. Konkrétne pánovi učiteľovi Tonkovi Hauptvoglovi, ktorý už niekoľko rokov vedie stolnotenisový krúžok a pracuje aj na organizácii školských turnajov. Ďalej chcem spomenúť aj, v dobrom slova zmysle, vznik linčianskych stolnotenisových rodinných klanov. Rodičia Tibenskí boli členovia organizačného štábu a deti Adam s Nikolou súťažili, stopercentná účasť. Toporovci sedemdesiatpäťpercentná účasť. Otec organizátor, mamička Anička zabezpečila mnoho krásnych vecných cien pre všetky deti a syn Marek vyhral C skupinu. Nižnanovci, otec rozhodca a fotograf, syn v najlepšej osmičke. Kučíkovci, otec organizátor, dcéra je spomínaná vyššie. Posledným významným klanom sú Kolesovci. Napriek tomu, že Petronelka už vyšla zo školy, Andrej s tatom Peťom pomáhali. No a za krabicou plnou bagetiek treba vidieť Stanka Bučányho. Takže všetkým ešte raz VĎAKA.
foto: Tomáš Nižnan
text: Anton Bednárik Linčiansky


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč