Vianočný stolnotenisový turnaj 2012

Zeleneč

V sobotu 29. 12. 2012 trojlístok organizátorov (ŠK Slávia, Obecné zastupiteľstvo a skupina rekreačných stolných tenistov) zo Zelenča usporiadal 9. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja. Na tomto ročníku štartovalo 30 športovcov. Hralo sa v dvoch osemčlenných a v dvoch sedemčlenných skupinách, systémom ?každý s každým?. Najlepšie štvorice zo skupín postúpili do 16-členného pavúka. Aj tento ročník priniesol mnoho zaujímavých i očakávaných výsledkov a kvalitných zápasov, ktoré zaujali početnú divácku kulisu.
V skupinách nasadená najlepšia osmička hráčov postúpila do 16-členného pavúka a iba jediný z nich nepostúpil medzi najlepších osem. Víťazi základných skupín sa stretli v bojoch o medaily. Linčianskych klasikov, bratov Lukačovičovcov, žreb priviedol do bratovražedného duelu už v semifinále. Vďaka tomu sme vo veľkom i malom finále videli súboj generácií. Bohužiaľ, ako už mnohokrát, nastupujúca vlna ťahala za kratší konček.
Po turnaji jednotlivcov sa odohral aj veľmi interesantný turnaj v štvorhre. Tu hralo iba 10 prihlásených dvojíc. Ich zloženie určil žreb. Vznikli dve skupiny s tromi pármi a jedna so štyrmi pármi. Hralo sa iba na dva víťazné sety a tiež systémom ?každý s každým?. Víťazi skupín postúpili do finálovej skupiny.
Po rekordne deväť hodín trvajúcich zápoleniach, organizačný team ovenčil víťazov. Najskôr v dvojhre a potom aj v štvorhre. Všetci, ktorí sa umiestnili na prvých štyroch miestach získali diplomy a najlepší v dvojhre získali aj krásne medaily. Poslednou časťou tohto vydareného športového podujatia bolo spoločné posedenie všetkých účastníkov. Tu významnú úlohu zohralo pečené prasiatko, bohužiaľ ono i 9. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja sú už minulosťou a všetci sa spoločne tešíme na jubilejný 10.ročník.

Výsledky štvorhry : 1. miesto ? Michal Tibenský a Jaroslav Boor ml.
2. miesto ? Ivan Pašek a Stanislav Bučány
3. miesto ? Richard Nemček a Henrich Mizera

Výsledky dvojhry: 1. miesto ? Ladislav Lukačovič
2. miesto ? Richard Nemček
3. miesto ? Cyril Lukačovič
4. miesto ? Anton Tibenský

Text: Anton Bednárik ? Linčiansky
Foto: Jaromír Matis


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč