Vianočný stolnotenisový turnaj 2012

Zeleneč

V sobotu 29. 12. 2012 trojlístok organizátorov (ŠK Slávia, Obecné zastupiteľstvo a skupina rekreačných stolných tenistov) zo Zelenča usporiadal 9. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja. Na tomto ročníku štartovalo 30 športovcov. Hralo sa v dvoch osemčlenných a v dvoch sedemčlenných skupinách, systémom ?každý s každým?. Najlepšie štvorice zo skupín postúpili do 16-členného pavúka. Aj tento ročník priniesol mnoho zaujímavých i očakávaných výsledkov a kvalitných zápasov, ktoré zaujali početnú divácku kulisu.
V skupinách nasadená najlepšia osmička hráčov postúpila do 16-členného pavúka a iba jediný z nich nepostúpil medzi najlepších osem. Víťazi základných skupín sa stretli v bojoch o medaily. Linčianskych klasikov, bratov Lukačovičovcov, žreb priviedol do bratovražedného duelu už v semifinále. Vďaka tomu sme vo veľkom i malom finále videli súboj generácií. Bohužiaľ, ako už mnohokrát, nastupujúca vlna ťahala za kratší konček.
Po turnaji jednotlivcov sa odohral aj veľmi interesantný turnaj v štvorhre. Tu hralo iba 10 prihlásených dvojíc. Ich zloženie určil žreb. Vznikli dve skupiny s tromi pármi a jedna so štyrmi pármi. Hralo sa iba na dva víťazné sety a tiež systémom ?každý s každým?. Víťazi skupín postúpili do finálovej skupiny.
Po rekordne deväť hodín trvajúcich zápoleniach, organizačný team ovenčil víťazov. Najskôr v dvojhre a potom aj v štvorhre. Všetci, ktorí sa umiestnili na prvých štyroch miestach získali diplomy a najlepší v dvojhre získali aj krásne medaily. Poslednou časťou tohto vydareného športového podujatia bolo spoločné posedenie všetkých účastníkov. Tu významnú úlohu zohralo pečené prasiatko, bohužiaľ ono i 9. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja sú už minulosťou a všetci sa spoločne tešíme na jubilejný 10.ročník.

Výsledky štvorhry : 1. miesto ? Michal Tibenský a Jaroslav Boor ml.
2. miesto ? Ivan Pašek a Stanislav Bučány
3. miesto ? Richard Nemček a Henrich Mizera

Výsledky dvojhry: 1. miesto ? Ladislav Lukačovič
2. miesto ? Richard Nemček
3. miesto ? Cyril Lukačovič
4. miesto ? Anton Tibenský

Text: Anton Bednárik ? Linčiansky
Foto: Jaromír Matis


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč