Mikulášsky stolnotenisový turnaj žiačok a žiakov v Zelenči.

Zeleneč Riaditeľstvo ZŠ, zastupiteľstvo obce, ŠK SLávia a niekoľko ?dospeláckych? stolnotenisových nadšencov v Zelenči spojilo svoje sily. Pre žiačky a žiakov ZŠ Zeleneč usporiadali tretieho decembra 2012 4. ročník Mikulášskeho stolnotenisového turnaja.
Pánovi učiteľovi Tonkovi Hauptvoglovi sa prihlásil rekordný počet 8 dievčat a 21 chlapcov. Dievčatá boli rozdelené do dvoch a chlapci do štyroch skupín, kde hrali každý s každým. Umiestnenie v skupinách určilo nasadenie do vyraďovacích pavúkov. Dievčatá postúpili všetky do osemčlenného pavúka. Z každej skupiny chlapcov postúpili najlepší štyria do pavúka šesťnasťčlenného.
Na turnaji bolo mnoho zaujímavých zápasov, zvlášť bratovražedný duel medzi Alexom a Máriom Horváthovcami vo štvrťfinále bol strhujúci. Alex pred tromi rokmi získal cenu pre najmladšieho účastníka a teraz sa prebil až do finále. Medzi dievčatami najvyrovnanejší a najdramatickejší zápas odohrali Miriam Kučíková a Nikola Tibenská. Víťazstvo 3 : 2 posunulo Miriam medzi medailistky. Prekvapivo dopadlo finále dievčat. Sofia Ujlakyová, pri svojom premiérovom štarte, sa prebojovala až do finále. V ňom prekvapujúco zdolala, na šiestych turnajoch neporazenú, Kristínu Augustínovú. Medzi chlapcami suverénne triumfoval Jaroslav Kondel.
Po odohratí všetkých zápasov nasledovalo dekorovanie najlepších.

Dievčatá si medaily, diplomy a umiestnenia podelili takto:
1. Miesto: Sofia Ujlakyová
2. Miesto: Kristína Augustínová
3. Miesto: Dominika Bažányová
4. Miesto: Miriam Kučíková

Poradie chlapcov:
1. Miesto: Jaroslav Kondel
2. Miesto: Alex Horváth
3. Miesto: Patrik Ješko
4. Miesto: Matúš Franko

Na záver podujatia bola vyhodnotená aj neoficiálna, viac menej recesistická súťaž o najlepšieho zelenečského stolnotenisového trénera pre rok 2012. Právom, už štvrtý raz za sebou, v nej zvíťazil pán učiteľ Anton Hauptvogl. V poslednej vete chcem poďakovať všetkým čo sa, aspoň troškou , pričinili o toto vydarené športové popoludnie.
foto: Jaromír Matis
text: Anton Bednárik - Linčiansky
Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zeleneč 15 b.
2. Zavar 12 b.
3. Červeník 10 b.
4. Krakovany 9 b.
5. Leopoldov 9 b.
6. Pečeňady 8 b.
7. Biely Kostol 7 b.
8. Pavlice 6 b.
9. Križovany 6 b.
10. Bučany 6 b.
11. Siladice 4 b.
12. Majcichov 4 b.
13. Drahovce 3 b.
14. Cífer 1 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč