Mikulášsky stolnotenisový turnaj žiačok a žiakov v Zelenči.

Zeleneč Riaditeľstvo ZŠ, zastupiteľstvo obce, ŠK SLávia a niekoľko ?dospeláckych? stolnotenisových nadšencov v Zelenči spojilo svoje sily. Pre žiačky a žiakov ZŠ Zeleneč usporiadali tretieho decembra 2012 4. ročník Mikulášskeho stolnotenisového turnaja.
Pánovi učiteľovi Tonkovi Hauptvoglovi sa prihlásil rekordný počet 8 dievčat a 21 chlapcov. Dievčatá boli rozdelené do dvoch a chlapci do štyroch skupín, kde hrali každý s každým. Umiestnenie v skupinách určilo nasadenie do vyraďovacích pavúkov. Dievčatá postúpili všetky do osemčlenného pavúka. Z každej skupiny chlapcov postúpili najlepší štyria do pavúka šesťnasťčlenného.
Na turnaji bolo mnoho zaujímavých zápasov, zvlášť bratovražedný duel medzi Alexom a Máriom Horváthovcami vo štvrťfinále bol strhujúci. Alex pred tromi rokmi získal cenu pre najmladšieho účastníka a teraz sa prebil až do finále. Medzi dievčatami najvyrovnanejší a najdramatickejší zápas odohrali Miriam Kučíková a Nikola Tibenská. Víťazstvo 3 : 2 posunulo Miriam medzi medailistky. Prekvapivo dopadlo finále dievčat. Sofia Ujlakyová, pri svojom premiérovom štarte, sa prebojovala až do finále. V ňom prekvapujúco zdolala, na šiestych turnajoch neporazenú, Kristínu Augustínovú. Medzi chlapcami suverénne triumfoval Jaroslav Kondel.
Po odohratí všetkých zápasov nasledovalo dekorovanie najlepších.

Dievčatá si medaily, diplomy a umiestnenia podelili takto:
1. Miesto: Sofia Ujlakyová
2. Miesto: Kristína Augustínová
3. Miesto: Dominika Bažányová
4. Miesto: Miriam Kučíková

Poradie chlapcov:
1. Miesto: Jaroslav Kondel
2. Miesto: Alex Horváth
3. Miesto: Patrik Ješko
4. Miesto: Matúš Franko

Na záver podujatia bola vyhodnotená aj neoficiálna, viac menej recesistická súťaž o najlepšieho zelenečského stolnotenisového trénera pre rok 2012. Právom, už štvrtý raz za sebou, v nej zvíťazil pán učiteľ Anton Hauptvogl. V poslednej vete chcem poďakovať všetkým čo sa, aspoň troškou , pričinili o toto vydarené športové popoludnie.
foto: Jaromír Matis
text: Anton Bednárik - Linčiansky
Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:30
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč