Majstrovstvá ZŠ Zeleneč v stolnom tenise

Zeleneč V pondelok 2.apríla 2012 sa v telocvični Základnej školy Zeleneč odohrali Majstrovstvá ZŠ Zeleneč pre školský rok 2011/12. Súťažilo sa v dvoch kategóriách, dvojhra žiačky a dvojhra žiaci. V štvorhre sa uskutočnil Veľkonočný turnaj iba pre žiakov.
Každá z piatych žiačok odohrala štyri zápasy proti svojim ostatným súperkám. Neporazenou víťazkou sa stala Kristína Augustínová. Kristína počas trojročných zápolení na domácich turnajoch neokúsila trpkosť prehry. Jej úspešnosť je obdivuhodná. Bravóóó Kika. Petronela Kolesová vďaka podpore kompletného rodinného fan klubu podala bojovný výkon, prehrala iba s víťazkou a striebro jej právom patrí. Bažányovci boli ozdobou oboch turnajov v dvojhre a Dominika Bažányová si vypinkala bronz.
Trinásti prihlásení žiaci boli rozdelení do štyroch skupín. V skupinách hrali chlapci každý s každým. Po odohraní zápasov v skupinách boli všetci štartujúci nasadení do ?pavúka?. Nemilosrdný žreb dal dohromady v semifinále dvojicu favoritov Denis Bažány a Patrik Dobiš. Denisovi slúži ku cti, že svoju základnú ?B? skupinu vyhral. Ak by kalkuloval s poradím v skupine, mohol si prehrou vybrať inú časť pavúka a s Patrikom sa stretnúť až vo finále. Druhú semifinálovú dvojicu vytvorili Marek Adámek so Števom Demovičom. Obidva semifinálové zápasy boli najkrajšie na turnaji. Prvé zaujalo svojou kvalitou a druhé srdnatosťou s akou obaja aktéri bojovali o každý bodík. Patrik s Marekom išli ďalej. Denisovi so Števom sa ušiel zápas o bronz. Zápasy o konečné rozdelenie vzácnych kovov mali jednoznačný priebeh. V tom o bronz dominoval Denis Bažány. Finále rozhodol vo svoj prospech Patrik Dobiš. Pre Mareka Adámka je striebro skvelý úspech.
Veľkonočný turnaj v štvorhre odohrali štyri dvojice KO systémom. Štvrtú priečku obsadila perspektívna dvojica Marek Topor + Lukáš Nižnan, bronzovú Štefan Demovič + Marek Adámek. Striebro uhrali Kristián Dubravec + Jaroslav Kondel. Zlato zaslúžene patrí páru Jakub Červenka + Denis Bažány.
Za každou takouto akciou treba vidieť aj prácu organizátorov. Pri tejto sa činili spolu ZŠ, Obecné zastupiteľstvo, ŠK Slávia Zeleneč a linčianski stolnotenisoví nadšenci. Všetkým patrí veľké ĎAKUJEM.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:30
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč