Vianočný stolnotenisový turnaj.

Zeleneč Vo štvrtok 29.12.2011 sa v telocvični ZŠ Zeleneč uskutočnil 8. ročník turnaja v stolnom tenise. Punc medzinárodného podujatia mu dodala účasť Martina Cerhu z ČR. Bohužiaľ ČR v tomto prípade znamená Česká, nie Čínska republika. Galaktický rozmer dodala tomuto turnaju účasť skoro všetkých linčianskych stolnotenisových hviezd.
V troch sedemčlenných a jednej šesťčlennej skupine sa hralo systémom každý s každým na tri víťazné sety. Prví štyria zo skupín boli nasadení do klasického pavúka. V pavúku postupovali ďalej len víťazi jednotlivých zápasov. Výnimku tvorilo semifinále. Porazení z neho hrali o konečné tretie a štvrté miesto. Semifinálové zápasy hrali zaujímavé dvojice. Prvú tvorili bratia Cyril a Ladislav Lukačovičovci. Ich zápas ozdobilo množstvo urputne vybojovaných loptičiek. Dĺžka tohto zápasu však oddialila slávnostné vyhodnotenie o dobrú polhodinku. Z bratrovražedného zápasu vyšiel víťazne Cyril. V druhom semifinále bola príjemným prekvapením účasť Jaroslava Bóra ml., no Anton Tibenský postúpil hladko do finále. V malom finále sa tak stretli L. Lukačovič a J. Bór ml. Po víťazstve 3:0 získal 3.miesto L. Lukačovič. Finálový zápas pritiahol svojou kvalitou pozornosť vetkých divákov a mnohé výmeny boli odmenené obrovským potleskom. Potom čo A. Tibenský prehrával 2:0 na sety, postavil proti skalopevnej obrane C. Lukačoviča viac trpezlivosti a presnejší útok. Tieto zbrane priniesli obrat do zápasu. Nakoniec vo finále zvíťazil Anton Tibenský 3:2.
Po ukončení dvojhier sa dohral aj turnaj v štvorhre, na dva víťazné sety. Zloženie dvanástych dvojíc určil, rovnako ako ich nasadenie do štyroch skupín, žreb. Víťazi trojčlenných skupín postúpili do semifinále. V prvom semifinále mala ľahšiu cestu ďalej dvojica C. Lukačovič, A. Bednárik. M. Kajma dohral turnaj so sebazapretím kvôli zraneniu, inak by s G. Milecom boli tvrdším orieškom. V druhom semifinále bola lepšia dvojica A. Šmidovič, Matej Zwiržina, išla do finále a pre pár A. Tibenský, J.Matis sa ušiel zápas o tretie miesto. V ňom exceloval Jaro Matis a pomohol A. Tibenskému ku zlatu z dvojhry pridať bronz zo štvorhry. Zaverečný zápas turnaja bolo finále štvorhry. Tu Cyril Lukačovič svojou umnou hrou kočíroval priebeh zápasu. Súperom určoval, čo môžu hrať a svojmu partnerovi Tónovi Bednárikovi pripravoval pôdu pre drvivé útoky. 2:0. Zo striebra sa tešia Tonko Šmidovič s Matejom Zwiržinom.
Za organizáciu tohto podujatia patrí veľké ďakujem všetkým, čo pomocou mnohých trošiek urobili veľkú vec - 8. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja.
Do Nového roka veľa zdravia, šťastia a stolnotenisového napredovania všetkým praje
Anton Bednárik - Linčiansky


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zeleneč 15 b.
2. Zavar 12 b.
3. Červeník 10 b.
4. Krakovany 9 b.
5. Leopoldov 9 b.
6. Pečeňady 8 b.
7. Biely Kostol 7 b.
8. Pavlice 6 b.
9. Križovany 6 b.
10. Bučany 6 b.
11. Siladice 4 b.
12. Majcichov 4 b.
13. Drahovce 3 b.
14. Cífer 1 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč