Vianočný stolnotenisový turnaj.

Zeleneč Vo štvrtok 29.12.2011 sa v telocvični ZŠ Zeleneč uskutočnil 8. ročník turnaja v stolnom tenise. Punc medzinárodného podujatia mu dodala účasť Martina Cerhu z ČR. Bohužiaľ ČR v tomto prípade znamená Česká, nie Čínska republika. Galaktický rozmer dodala tomuto turnaju účasť skoro všetkých linčianskych stolnotenisových hviezd.
V troch sedemčlenných a jednej šesťčlennej skupine sa hralo systémom každý s každým na tri víťazné sety. Prví štyria zo skupín boli nasadení do klasického pavúka. V pavúku postupovali ďalej len víťazi jednotlivých zápasov. Výnimku tvorilo semifinále. Porazení z neho hrali o konečné tretie a štvrté miesto. Semifinálové zápasy hrali zaujímavé dvojice. Prvú tvorili bratia Cyril a Ladislav Lukačovičovci. Ich zápas ozdobilo množstvo urputne vybojovaných loptičiek. Dĺžka tohto zápasu však oddialila slávnostné vyhodnotenie o dobrú polhodinku. Z bratrovražedného zápasu vyšiel víťazne Cyril. V druhom semifinále bola príjemným prekvapením účasť Jaroslava Bóra ml., no Anton Tibenský postúpil hladko do finále. V malom finále sa tak stretli L. Lukačovič a J. Bór ml. Po víťazstve 3:0 získal 3.miesto L. Lukačovič. Finálový zápas pritiahol svojou kvalitou pozornosť vetkých divákov a mnohé výmeny boli odmenené obrovským potleskom. Potom čo A. Tibenský prehrával 2:0 na sety, postavil proti skalopevnej obrane C. Lukačoviča viac trpezlivosti a presnejší útok. Tieto zbrane priniesli obrat do zápasu. Nakoniec vo finále zvíťazil Anton Tibenský 3:2.
Po ukončení dvojhier sa dohral aj turnaj v štvorhre, na dva víťazné sety. Zloženie dvanástych dvojíc určil, rovnako ako ich nasadenie do štyroch skupín, žreb. Víťazi trojčlenných skupín postúpili do semifinále. V prvom semifinále mala ľahšiu cestu ďalej dvojica C. Lukačovič, A. Bednárik. M. Kajma dohral turnaj so sebazapretím kvôli zraneniu, inak by s G. Milecom boli tvrdším orieškom. V druhom semifinále bola lepšia dvojica A. Šmidovič, Matej Zwiržina, išla do finále a pre pár A. Tibenský, J.Matis sa ušiel zápas o tretie miesto. V ňom exceloval Jaro Matis a pomohol A. Tibenskému ku zlatu z dvojhry pridať bronz zo štvorhry. Zaverečný zápas turnaja bolo finále štvorhry. Tu Cyril Lukačovič svojou umnou hrou kočíroval priebeh zápasu. Súperom určoval, čo môžu hrať a svojmu partnerovi Tónovi Bednárikovi pripravoval pôdu pre drvivé útoky. 2:0. Zo striebra sa tešia Tonko Šmidovič s Matejom Zwiržinom.
Za organizáciu tohto podujatia patrí veľké ďakujem všetkým, čo pomocou mnohých trošiek urobili veľkú vec - 8. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja.
Do Nového roka veľa zdravia, šťastia a stolnotenisového napredovania všetkým praje
Anton Bednárik - Linčiansky


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:30
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč