Rozlúčka s Marekom Ujlakym

Zeleneč V nedeľu 2.júna 2019 v zápase 6.ligy Mevasport nastúpil Marek Ujlaky na svoj posledný súťažný zápas . Na ihrisku , kde začínal , odkiaľ sa pred 35 rokmi presunul do Spartaka Trnava , aby tam urobil svoju veľkú kariéru. V roku 2012 sa vrátil do nášho klubu, kde sme ho s úctou privítali, aby súperom vsietil ešte vyše 50 gólov a každým z nich potešil linčianskeho fanúšika. Z Mareka išla veľká charizma na ihrisku i v kabíne. Zeleneč naňho nikdy nezabudne! Vryl sa napevno do srdca každého jedného fanúšika.
V nedeľu sa sním prišlo rozlúčiť na jeho poslednom aktívnom vystúpení množstvo ľudí.Po slávnostnom vyvedení za zvuku Silenzia , ktorého sa zúčastnili i naše najmladšie nádeje , zaznela z úst Emmy Čučkovej jeho oblúbená skladba Anjelik môj, ktorá akoby symbolizovala jeho najkrajšie obdobie v drese bílych andelov. Po skladbe moderátor charakterizoval jeho hráčsku kariéru. Ako prvý mu vzdal hold druhý muž slovenského futbalu generálny sekretár Jozef Kliment. Takisto úžasný a príjemný človek. Zo západoslovenského futbalového zväzu naňho nezabudol jeho podpredseda Štefan Kormút. Takisto z Oblastného futbalového zväzu páni podpredseda Vladimír Púčik a člen výkonného výboru Peter Dubec. Veľké prekvapenie bolo zo strany Spartaka Trnava , keď na jeho rozlúčku priletel samotný majiteľ Spartaka Trnava pán Vladimír Poór, aby pokľakol pred našou legendou. Sprievod mu robil pán Marek Ondrejka, riaditeľ FC Spartak Trnava. Veľké ďakujem počul i z úst starostu obce Zeleneč mgr.Ľubomíra Jedličku. Za ZŠ a MŠ v Zelenči mu prišla zaďakovať jej riaditeľka Daniela Depešová. Darčekové predmety obdržal i z rúk jeho prvého trénera Viliama Novanského a prezidenta ŠK Slávia Mareka Vavra. Po ňom vzdala hold Marekovi i jeho blízka rodina . Ako posledný sa poďakovali účastníci jednotlivých tímov a rozhodcovská dvojica.
Marek nastúpil v zápase s chuťou dvadsaťročného mladíka, vek bol v jeho prípade iba číslo. Hoci sa mu nepodarilo prekonať súperovho brankára , predviedol výborný výkon, na aký sme boli počas celej jeho kariéry vlastne zvyknutý. Keď schádzal v 44.minúte z ihriska , tlieskal mu celý štadión. Ultras Spartaka mu pripravili choreo , kde sa mu snažili poďakovať i malou pyroshow . Pri striedaní si prevzal z rúk prezidenta ŠK Slávia malý darček. Bicykel. Jeho posledná cesta zo súťažného zápasu bola práve na ňom . Pomalou jazdou cez ihrisko mával na rozlúčku zo svojou aktívnou kariérou. Aplauz ho vyprevádzal až do kabín. Jeho spoluhráči zápas doviedli do víťazného konca. V poslednom kole v Piešťanoch sa už predstavia bez neho.
Záverečnú vytlieskavačku zmarilo už počasie . Silný lejak ku koncu stretnutia, akoby symbolizoval slzu v očiach všetkých , ktorý sa s ním lúčili. Marek zostane v "Linči " nesmrteľným.
Legendou !!!
Milý Burusko užívaj si život i bez aktívneho futbalu v kruhu rodiny, tam , kde ťa milujú, deti nech Ti robia radosť, aby nebolo smútku okolo Teba.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč