Rozlúčka s Marekom Ujlakym

Zeleneč V nedeľu 2.júna 2019 v zápase 6.ligy Mevasport nastúpil Marek Ujlaky na svoj posledný súťažný zápas . Na ihrisku , kde začínal , odkiaľ sa pred 35 rokmi presunul do Spartaka Trnava , aby tam urobil svoju veľkú kariéru. V roku 2012 sa vrátil do nášho klubu, kde sme ho s úctou privítali, aby súperom vsietil ešte vyše 50 gólov a každým z nich potešil linčianskeho fanúšika. Z Mareka išla veľká charizma na ihrisku i v kabíne. Zeleneč naňho nikdy nezabudne! Vryl sa napevno do srdca každého jedného fanúšika.
V nedeľu sa sním prišlo rozlúčiť na jeho poslednom aktívnom vystúpení množstvo ľudí.Po slávnostnom vyvedení za zvuku Silenzia , ktorého sa zúčastnili i naše najmladšie nádeje , zaznela z úst Emmy Čučkovej jeho oblúbená skladba Anjelik môj, ktorá akoby symbolizovala jeho najkrajšie obdobie v drese bílych andelov. Po skladbe moderátor charakterizoval jeho hráčsku kariéru. Ako prvý mu vzdal hold druhý muž slovenského futbalu generálny sekretár Jozef Kliment. Takisto úžasný a príjemný človek. Zo západoslovenského futbalového zväzu naňho nezabudol jeho podpredseda Štefan Kormút. Takisto z Oblastného futbalového zväzu páni podpredseda Vladimír Púčik a člen výkonného výboru Peter Dubec. Veľké prekvapenie bolo zo strany Spartaka Trnava , keď na jeho rozlúčku priletel samotný majiteľ Spartaka Trnava pán Vladimír Poór, aby pokľakol pred našou legendou. Sprievod mu robil pán Marek Ondrejka, riaditeľ FC Spartak Trnava. Veľké ďakujem počul i z úst starostu obce Zeleneč mgr.Ľubomíra Jedličku. Za ZŠ a MŠ v Zelenči mu prišla zaďakovať jej riaditeľka Daniela Depešová. Darčekové predmety obdržal i z rúk jeho prvého trénera Viliama Novanského a prezidenta ŠK Slávia Mareka Vavra. Po ňom vzdala hold Marekovi i jeho blízka rodina . Ako posledný sa poďakovali účastníci jednotlivých tímov a rozhodcovská dvojica.
Marek nastúpil v zápase s chuťou dvadsaťročného mladíka, vek bol v jeho prípade iba číslo. Hoci sa mu nepodarilo prekonať súperovho brankára , predviedol výborný výkon, na aký sme boli počas celej jeho kariéry vlastne zvyknutý. Keď schádzal v 44.minúte z ihriska , tlieskal mu celý štadión. Ultras Spartaka mu pripravili choreo , kde sa mu snažili poďakovať i malou pyroshow . Pri striedaní si prevzal z rúk prezidenta ŠK Slávia malý darček. Bicykel. Jeho posledná cesta zo súťažného zápasu bola práve na ňom . Pomalou jazdou cez ihrisko mával na rozlúčku zo svojou aktívnou kariérou. Aplauz ho vyprevádzal až do kabín. Jeho spoluhráči zápas doviedli do víťazného konca. V poslednom kole v Piešťanoch sa už predstavia bez neho.
Záverečnú vytlieskavačku zmarilo už počasie . Silný lejak ku koncu stretnutia, akoby symbolizoval slzu v očiach všetkých , ktorý sa s ním lúčili. Marek zostane v "Linči " nesmrteľným.
Legendou !!!
Milý Burusko užívaj si život i bez aktívneho futbalu v kruhu rodiny, tam , kde ťa milujú, deti nech Ti robia radosť, aby nebolo smútku okolo Teba.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč