V nedeľu rozlúčka a aktívnou kariérou Mareka Ujlakyho.

Zeleneč V nedeľu o 17.00 hod privíta naše A mužstvo v 25.kole TJ Slovan Červeník. Pre Mareka Ujlakyho bude mať zvláštnu príchuť. Bude jeho posledný súťažný. Bohatú športovú kariéru uzavrie 2.júna 2019 na ihrisku , kde pred takmer 40 rokmi začínal. Vzdať hold pri tejto príležitosti prídu dať i zástupcovia SFZ, ZsFZ,ObFZ, Spartaka Trnava, Starosta obce Zeleneč, fanúšikovia Spartaka Trnava ako i ŠK Slávia Zeleneč. Určite si nenechajú újsť ani občania Zelenča.
Marek Ujlaky začínal s futbalom v Zelenči, jeho talent nepriehliadli v Spartaku Trnava a onedlho sa už prezliekal v ich kabíne. S klubom Spartak Trnava ho viažu i najlepšie chvíle v kariére , kde viackrát s klubom siahal na majstrovský titul, ale ten nebol Trnave v tom čase dopriaty.Získal slovenský pohár i matričný pohár . Mal viaceré ponuky zo zahraničia nakoniec reflektoval na tú s Drnovickej Petry, účastníka najvyššej českej súťaže. Odtial sa s malou zastávkou cez Slovan Bratislava vrátil do trnavského Spartaka. Na sklonku ligovej kariéry okúsil dresy Senca a Zlatých Moraviec. Spolu odohral 434 stretnutí na najvyššej úrovni.Strelil 93 ligových gólov. Istý čas pôsobil v nižšých súťažiach v Rakúsku, potom hral ešte 3.slovenskú ligu v Šúrovciach, kde bol majiteľom zosnulý Miroslav Náhlik. Zo Šúroviec sa vrátil do rodného Zelenča a pomohol k postupu do 6.ligy. Bol 39 násobným slovenským reprezentantom , v repre strelil dva góly.
Zo Spartakom Trnava bojoval v európskych pohároch.
Marek ďakujeme za krásnu kariéru, zato ako si zviditeľnil našu obec , náš klub. Sme na teba hrdý.
Prajeme Ti ďalej v živote , aby si mal radosť z futbalového života v našej obci i v Spartaku Trnava, aby Ti i tvoje deti a rodina priniesli veľa radosti do života. Tvoj Zeleneč


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč