V nedeľu rozlúčka a aktívnou kariérou Mareka Ujlakyho.

Zeleneč V nedeľu o 17.00 hod privíta naše A mužstvo v 25.kole TJ Slovan Červeník. Pre Mareka Ujlakyho bude mať zvláštnu príchuť. Bude jeho posledný súťažný. Bohatú športovú kariéru uzavrie 2.júna 2019 na ihrisku , kde pred takmer 40 rokmi začínal. Vzdať hold pri tejto príležitosti prídu dať i zástupcovia SFZ, ZsFZ,ObFZ, Spartaka Trnava, Starosta obce Zeleneč, fanúšikovia Spartaka Trnava ako i ŠK Slávia Zeleneč. Určite si nenechajú újsť ani občania Zelenča.
Marek Ujlaky začínal s futbalom v Zelenči, jeho talent nepriehliadli v Spartaku Trnava a onedlho sa už prezliekal v ich kabíne. S klubom Spartak Trnava ho viažu i najlepšie chvíle v kariére , kde viackrát s klubom siahal na majstrovský titul, ale ten nebol Trnave v tom čase dopriaty.Získal slovenský pohár i matričný pohár . Mal viaceré ponuky zo zahraničia nakoniec reflektoval na tú s Drnovickej Petry, účastníka najvyššej českej súťaže. Odtial sa s malou zastávkou cez Slovan Bratislava vrátil do trnavského Spartaka. Na sklonku ligovej kariéry okúsil dresy Senca a Zlatých Moraviec. Spolu odohral 434 stretnutí na najvyššej úrovni.Strelil 93 ligových gólov. Istý čas pôsobil v nižšých súťažiach v Rakúsku, potom hral ešte 3.slovenskú ligu v Šúrovciach, kde bol majiteľom zosnulý Miroslav Náhlik. Zo Šúroviec sa vrátil do rodného Zelenča a pomohol k postupu do 6.ligy. Bol 39 násobným slovenským reprezentantom , v repre strelil dva góly.
Zo Spartakom Trnava bojoval v európskych pohároch.
Marek ďakujeme za krásnu kariéru, zato ako si zviditeľnil našu obec , náš klub. Sme na teba hrdý.
Prajeme Ti ďalej v živote , aby si mal radosť z futbalového života v našej obci i v Spartaku Trnava, aby Ti i tvoje deti a rodina priniesli veľa radosti do života. Tvoj Zeleneč


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč