V Zavare sme získali bod

V Zavare sme získali bod Do Zavara sme išli s cieľom ustrážiť ich najlepšieho strelca Bartoviča, inkasovať maximálne 1 gól a minimálne jeden streliť. Takmer všetko sa nám podarilo splniť, ale poďme pekne poporiadku.

Do zápasu sme nastúpili s defenzívnou taktikou, keďže Zavar nám doma nasúkal 7 gólov. Napriek tomu sa nám už v siedmej minúte podarilo skórovať, keď sa po štandardke presadil Textor. Veľmi pozorne sme bránili a Zavar sme nepustili do žiadnej šance. Naopak my sme hrozili z protiútokov. Prišla však 22. minúta. Rohový kop výborne zahral Melich a Textor sa ocitol v gólovke. Jeho hlavičku však brankár chytil. Ihneď rozohral dopredu a lopta sa dostala k rýchlemu Bartovičovi. Ten nedal našej obrane rýchlostne žiadnu šancu a vyrovnal na 1:1. Do konca polčasu si Zavar vypracoval ešte jednu príležitosť, našťastie sme ju vyriešili.

Do druhého polčasu sme nastúpili aj s Erikom Baranom. Vstup sme mali celkom slušný, ale po pár minútach už začal Zavar jednoznačne dominovať. A ich tlak sa začal postupne stupňovať. V druhom polčase sa dostal asi do 3 slušných šacní. Všetko však vyriešil pozorný Škorec, alebo dobre hrajúca obrana. V záverečných minútach sme sa dostali takmer ku gólu, keď po našom rohovom kope zazmätkoval brankár, ale jeho zaváhanie sme nevyužili. Do konca zápasu sa už nič dramatické nestalo a so Zavara si odvážame zlatý bod.

V dnešnom zápase musím pochváliť všetkých hráčov, ktorí sa dostali na hraciu plochu za obetavý výkon. Všetci hráči si plnili taktické pokyny a išli až na dno svojich síl. Z hráčov vyzdvihnem Melicha, ktorý výborne pokryl najnebezpečnejšieho hráča súpera a nedal mu prakticky žiadnu šancu. Na stopérskom poste dobre čítal hru Lukačovič. V strede zálohy odviedol kus roboty Vallo. Po chorobe odohral veľmi dobrý zápas Moncman. V dnešnom zápase ma mrzí iba zranenie Jedličku, ktorého musela odviesť sanitka do nemocnice. Našťastie to vyzerá tak, že mu väzy v kolene vydržali a po krátkom oddychu by sa mohol zaradiť do tréningového procesu. Celé mužstvo mu praje skoré uzdravenie.

23. 03. 2024 15:00