DORAST: V ostrom zápase zisk troch bodov

DORAST: V ostrom zápase zisk troch bodov Tento víkend štartovala už aj krajská dorastenecká súťaž. Dorastenci cestovali do Horných Orešian. V zimnej príprave sme v oklieštenej zostave tomuto súperovi podľahli rozdielom triedy 3:0. V prvom jarnom kole sme už k súperovi cestovali v plnej sile, čomu svedčilo aj diktovanie tempa zápasu od úvodným minút.
Ako prvý nebezpečnou strelou z priameho kopu pohrozil Hracho, no brankár jeho pokus pohotovým zákrokom vyrazil. Do výbornej šance sa dostal aj Tibenský, lenže strelu z vnútra pokutového územia umiestnil do stredu brány, kde stál gólman domácich. V závere polčasu sa nám však podarilo ísť do vedenia, dlhý pas Blanárika zúžitkoval novic v tíme Bogner. Polčas 0:1.

V druhom dejstve sme chceli pokračovať v dominantnom útočnom futbale. Držali sme loptu ale do nejakých vyložených šancí sme sa nedostávali. Súper sa čoraz viac dostával k lopte, avšak bez ohrozenia Textorovej brány. Aj v druhom polčase si Hracho postavil loptu ako exekútor priameho kopu. Tentokrát jeho pokus nebol výstavný, k odrazenej lopte sa ale dostal najrýchlejšie ďalší novic v tíme Klučár a pohotovo prepálil loptu do siete. 0:2.
Súper odpovedal deľovkou do brvna - čo bolo asi aj všetko na čo sa zmohol. Hneď na to po faule na nášho kapitána Tibenského rozhodca fúkol do píšťalky a ukázal na biely bod. Pokutový kop nekompromisne premenil Blanárik a zápasový rezultát upravil na konečných 0:3.

TJ Iskra Horné Orešany - ŠK Slávia Zeleneč 0:3 (0:1)
Góly: Bogner, Klučár, Blanárik (PK)

23. 03. 2024 15:00