Víťazné víkendové ťaženie našich družstiev

Zeleneč Počas uplynulého víkendu sa naše družstvá predstavili na domácom trávniku v bojoch o ďalšie majstrovské body. Najskôr v sobotu naši žiaci zvíťazili nad rovesníkmi z Trstína vysoko 6:1, aj keď po polčase prehrávali 0:1. V neďelňajšom dvojzápase proti malženickým družstvám najskôr zverenci trénera Viliama Novanského zdolali najtesnejším rodielom malženický dorast 2:1 a rovnakým výsledkom sa skončil aj jeden zo šlágrov kola okresnej súťaže skupiny A, v ktorom naši chlapci vyhrali nad neustále sa zlepšujúcim mužstvom OFK Malženice.

Fakty zo zápasov:

A mužstvo:
Zeleneč - Malženice 2:1 (2:1)
góly: Gerši, Boledovič

zostava: Gottstein - Babic, Péchy, Minčič, Demovič, Boledovič, Bednárik A., Hruška P. (C) (Kankara Marián), Kitta - Gerši, Blažíček (Silný)

komentár k zápasu:
Naši hráči začali zápas proti posilnenému mužstvu OFK Malženice vlažne a umožnili súperovým hráčom, aby držali častejšie loptu na svojich kopačkách. Aj keď sme sa predovšetkým zásluhou Geršiho dostávali do bezprostrednej blízkosti hosťujúceho gólmana, nedokázali sme skórovať ani z bezprostrednej blízkosti do opustenej brány. Hosťujúci hráči svojou rýchlosťou spôsobovali našej obrane ťažkosti a neustále hrozili rýchlymi brejkmi. Po jednom takom sa zásluhou umného technického zakončenia dostali do vedenia. Tento fakt však našich futbalistov prebudil a začali sa viac tlačiť pred súperovu svätyňu. Po peknej akcii našich útočníkov sme zásluhou Ľuba Geršiho rýchlo stav stretnutia vyrovnali. To nebolo v prvej časti hry od nášho mužstva všetko. So znovuobnovením dodávky elektrickej energie na štadióne a v jeho okolí prišiel v závere polčasu najkrajší moment zápasu, keď sa do strely oprel aktívne hrajúci Martin Boledovič a nádhernou strelou, ako sa neskôr ukázalo, rozhodol o našom cennom víťazstve. Po zmene strán bola hra viacmenej vyrovnaná, no príliš veľa šancí prítomní diváci nemali možnosť vidieť a aj keď sa obidve mužstvá dostali do sľubných príležitostí, obaja gólmani podržali v týchto momentoch svoje mužstvá. Aj napriek prestriedaniu hráčov sa už nič podstatného na ihrisku do konca zápasu neudialo a tak naši hráči mohli po záverečnom hvizde aj takýmto víťazným spôsobom zablahoželať nášmu gólmanovi Olimu s manželkou Lenkou k významnému životnému kroku. K blahoželaniu sa pripája aj "redakčná" rada našej webovej stránky: Vilko a Lenka, prajeme všetko najlepšie na vašej spoločnej ceste životom ...

Dorast:
Zeleneč - Malženice 2:1 (1:1)
góly: Bohunický, Bánovec

Žiaci:
Zeleneč - Trstín 6:1 (0:1)
góly: Pavelek 2, Krajčovič, Hradský, Bučány P., Blaho


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč