Zeleneč vyhral v derby zápase s Majcichovom a pripísal si dôležité 3 body

Zeleneč Zeleneč sa v sobotu o 14:00 hod. stretol na domácom ihrisku v derby zápase so susedným Majcichovom. Linčania, ktorí v minulom kole prehrali hladko 3:0 v Drahovciach, potrebovali nutne doma zabodovať . To, že to nebude ľahký zápas, nasvedčovalo aj postavenie hosťujúceho Majcichova, ktorý bol pred zápasom na pokojnom 6. mieste. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, keď im pre rôzne dôvody chýbali Šimonovič (trest), Bilčík, Nemček, Maron , Hadviger a so sebazaprením nastúpil aj Kocian. Preto sa v základnej zostave opäť objavili aj Trubač, Levčík a neskoršie aj Belko, ktorí pravidelne nastupujú aj za dorast. Rozhodcom zápasu bol Lauko a na čiare mu pomáhal Špaček.
Majcichov začal vo vysokom tempe a takmer celý prvý polčas strávil na našej polovici. Vyplývalo to najmä z našich nepresných prihrávok alebo neadresovaných odkopov. Naša taktika bola jasne daná : zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych protiútokov. Po tlaku hostí , keď nevyužili dobré príležitosti na skórovanie , platilo "nedáš-dostaneš" .V 32. minúte zápasu sa v strede ihriska dostal k lopte Pavelek, posunul na Horvátha, ktorý potiahol loptu, vyzvrtal hosťujúcich obrancov a krížnou strelou otvoril skóre zápasu. V prvom polčase ešte hostia nevyužili veľkú príležitosť, keď Hrčka mieril do tyčky a následne netrafil ani prázdnu bránu Hoblík.
V druhom dejstve sa toho veľa neudialo. Hral sa prevažne medzišestnástkový futbal s málom šancí na oboch stranách. Veľmi dôležitý poisťujúci gól vsietil opäť Juraj Horváth , ktorý zo 16m prestrelil hosťujúceho Miškoviča a lopta skončila v sieti - 2:0 .
Za muža zápasu môžeme označiť domáceho Juraja Horvátha, ktorý svoj bojovný výkon okorenil aj dvomi dôležitými gólmi, ktoré nám zabezpečili 3 body. Nedá mi však nespomenúť aj našich skúsených hráčov, menovite Gottstein, Kocian, Bednárik a hlavne domáci kapitán Milan Bartovič, ktorý držal našu obranu pevne na nohách a nedovolil, aby Majcichov čo i len skóroval. K týmto hráčom sa pridali aj ostatní hráči a tiež sa nemalou zásluhou pričinili o doslova vybojované 3 body.
Do konca jesennej časti zostávajú ešte 3 zápasy a všetky budeme hrať na domácom ihrisku. Postupne sa predstavíme proti Zavaru, Siladiciam a Voderadom. Treba ísť od zápasu k zápasu a pokúsiť sa z tohto trojzápasu získať čo najviac bodov, aby sme mali pokojnejšiu zimnú prestávku a plávali v trocha pokojnejších vodách.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Biely Kostol - Zeleneč
23. 02. 2020 12:00
Posledný zápas
Drahovce - Zeleneč
2 : 3
1. Zeleneč 28 b.
2. Zavar 26 b.
3. Pečeňady 23 b.
4. Cífer 22 b.
5. Červeník 21 b.
6. Biely Kostol 21 b.
7. Krakovany 21 b.
8. Pavlice 19 b.
9. Drahovce 14 b.
10. Leopoldov 14 b.
11. Križovany 13 b.
12. Bučany 13 b.
13. Majcichov 11 b.
14. Siladice 11 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč