Zeleneč vyhral v derby zápase s Majcichovom a pripísal si dôležité 3 body

Zeleneč vyhral v derby zápase s Majcichovom a pripísal si dôležité 3 body Zeleneč sa v sobotu o 14:00 hod. stretol na domácom ihrisku v derby zápase so susedným Majcichovom. Linčania, ktorí v minulom kole prehrali hladko 3:0 v Drahovciach, potrebovali nutne doma zabodovať . To, že to nebude ľahký zápas, nasvedčovalo aj postavenie hosťujúceho Majcichova, ktorý bol pred zápasom na pokojnom 6. mieste. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, keď im pre rôzne dôvody chýbali Šimonovič (trest), Bilčík, Nemček, Maron , Hadviger a so sebazaprením nastúpil aj Kocian. Preto sa v základnej zostave opäť objavili aj Trubač, Levčík a neskoršie aj Belko, ktorí pravidelne nastupujú aj za dorast. Rozhodcom zápasu bol Lauko a na čiare mu pomáhal Špaček.
Majcichov začal vo vysokom tempe a takmer celý prvý polčas strávil na našej polovici. Vyplývalo to najmä z našich nepresných prihrávok alebo neadresovaných odkopov. Naša taktika bola jasne daná : zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych protiútokov. Po tlaku hostí , keď nevyužili dobré príležitosti na skórovanie , platilo "nedáš-dostaneš" .V 32. minúte zápasu sa v strede ihriska dostal k lopte Pavelek, posunul na Horvátha, ktorý potiahol loptu, vyzvrtal hosťujúcich obrancov a krížnou strelou otvoril skóre zápasu. V prvom polčase ešte hostia nevyužili veľkú príležitosť, keď Hrčka mieril do tyčky a následne netrafil ani prázdnu bránu Hoblík.
V druhom dejstve sa toho veľa neudialo. Hral sa prevažne medzišestnástkový futbal s málom šancí na oboch stranách. Veľmi dôležitý poisťujúci gól vsietil opäť Juraj Horváth , ktorý zo 16m prestrelil hosťujúceho Miškoviča a lopta skončila v sieti - 2:0 .
Za muža zápasu môžeme označiť domáceho Juraja Horvátha, ktorý svoj bojovný výkon okorenil aj dvomi dôležitými gólmi, ktoré nám zabezpečili 3 body. Nedá mi však nespomenúť aj našich skúsených hráčov, menovite Gottstein, Kocian, Bednárik a hlavne domáci kapitán Milan Bartovič, ktorý držal našu obranu pevne na nohách a nedovolil, aby Majcichov čo i len skóroval. K týmto hráčom sa pridali aj ostatní hráči a tiež sa nemalou zásluhou pričinili o doslova vybojované 3 body.
Do konca jesennej časti zostávajú ešte 3 zápasy a všetky budeme hrať na domácom ihrisku. Postupne sa predstavíme proti Zavaru, Siladiciam a Voderadom. Treba ísť od zápasu k zápasu a pokúsiť sa z tohto trojzápasu získať čo najviac bodov, aby sme mali pokojnejšiu zimnú prestávku a plávali v trocha pokojnejších vodách.

23. 03. 2024 15:00