Zeleneč vyhral v derby zápase s Majcichovom a pripísal si dôležité 3 body

Zeleneč Zeleneč sa v sobotu o 14:00 hod. stretol na domácom ihrisku v derby zápase so susedným Majcichovom. Linčania, ktorí v minulom kole prehrali hladko 3:0 v Drahovciach, potrebovali nutne doma zabodovať . To, že to nebude ľahký zápas, nasvedčovalo aj postavenie hosťujúceho Majcichova, ktorý bol pred zápasom na pokojnom 6. mieste. Domáci nastúpili v oklieštenej zostave, keď im pre rôzne dôvody chýbali Šimonovič (trest), Bilčík, Nemček, Maron , Hadviger a so sebazaprením nastúpil aj Kocian. Preto sa v základnej zostave opäť objavili aj Trubač, Levčík a neskoršie aj Belko, ktorí pravidelne nastupujú aj za dorast. Rozhodcom zápasu bol Lauko a na čiare mu pomáhal Špaček.
Majcichov začal vo vysokom tempe a takmer celý prvý polčas strávil na našej polovici. Vyplývalo to najmä z našich nepresných prihrávok alebo neadresovaných odkopov. Naša taktika bola jasne daná : zo zabezpečenej obrany vyrážať do rýchlych protiútokov. Po tlaku hostí , keď nevyužili dobré príležitosti na skórovanie , platilo "nedáš-dostaneš" .V 32. minúte zápasu sa v strede ihriska dostal k lopte Pavelek, posunul na Horvátha, ktorý potiahol loptu, vyzvrtal hosťujúcich obrancov a krížnou strelou otvoril skóre zápasu. V prvom polčase ešte hostia nevyužili veľkú príležitosť, keď Hrčka mieril do tyčky a následne netrafil ani prázdnu bránu Hoblík.
V druhom dejstve sa toho veľa neudialo. Hral sa prevažne medzišestnástkový futbal s málom šancí na oboch stranách. Veľmi dôležitý poisťujúci gól vsietil opäť Juraj Horváth , ktorý zo 16m prestrelil hosťujúceho Miškoviča a lopta skončila v sieti - 2:0 .
Za muža zápasu môžeme označiť domáceho Juraja Horvátha, ktorý svoj bojovný výkon okorenil aj dvomi dôležitými gólmi, ktoré nám zabezpečili 3 body. Nedá mi však nespomenúť aj našich skúsených hráčov, menovite Gottstein, Kocian, Bednárik a hlavne domáci kapitán Milan Bartovič, ktorý držal našu obranu pevne na nohách a nedovolil, aby Majcichov čo i len skóroval. K týmto hráčom sa pridali aj ostatní hráči a tiež sa nemalou zásluhou pričinili o doslova vybojované 3 body.
Do konca jesennej časti zostávajú ešte 3 zápasy a všetky budeme hrať na domácom ihrisku. Postupne sa predstavíme proti Zavaru, Siladiciam a Voderadom. Treba ísť od zápasu k zápasu a pokúsiť sa z tohto trojzápasu získať čo najviac bodov, aby sme mali pokojnejšiu zimnú prestávku a plávali v trocha pokojnejších vodách.


Staršie články

Muži
Najbližší zápas
Zeleneč - Biely Kostol
28. 09. 2019 15:30
Posledný zápas
Zeleneč - Zavar
1 : 3
1. Zavar 15 b.
2. Zeleneč 15 b.
3. Červeník 11 b.
4. Pečeňady 11 b.
5. Krakovany 10 b.
6. Leopoldov 10 b.
7. Biely Kostol 8 b.
8. Bučany 7 b.
9. Pavlice 6 b.
10. Križovany 6 b.
11. Siladice 5 b.
12. Majcichov 5 b.
13. Drahovce 4 b.
14. Cífer 4 b.
Copyright © 2010.
Oficiálna stránka ŠK Zeleneč