Zeleneč-Horná Krupá

Zeleneč-Horná Krupá Zeleneč ? Horná Krupá (26.8.2017 - sobota)

Dňa 26.8. 2017 v sobotu odohral ŠK Slávia Zeleneč ďalší majstrovský futbalový zápas na domácej pôde s Hornou Krupou. Oba celky v minulom kole len remizovali. Zatiaľ čo Zeleneč si odvážal bod z Križovian po remíze 1:1 (gól Zelenča: Kocian) , Horná Krupá si na domácej pôde prekvapujúco delila body s Červeníkom po bezgólovej remíze 0:0.
Horná Krupá, ktorú koučuje náš bývalý tréner Palo Pavlus, skončila v minulom ročníku na 3. mieste, keď pred ňou skončili Siladice a triumfujúci Zavar.
Favorit sobotňajšieho zápasu bol jasný, a ním bola Horná Krupá, ktorá disponuje kvalitným a skúseným mužstvom. Naše A ? mužstvo bolo však odhodlané zabojovať a v tomto zápase nepredať kožu lacno. Do brány domácich sa postavil Jožko Ochaba, keďže naša brankárska jednotka Viliam Gottstein čerpá dovolenku na Malte. Obrannú štvoricu Zelenča tvorili Klandúch?Bartovič-Kocian-Nemček. V zálohe domáceho tímu operovali Horváth-Bednárik-Bilčík-Sedlák a v útočnej formácii sa predstavil Šimonovič s Maronom.
Zelenču ešte chýbal pre zranenie Marek Ujlaky.
Ale poďme sa už bližšie venovať k samotnému zápasu, ktorý sa hral za veľkej horúčavy, a preto bolo potrebné si sily v zápase rozumne rozložiť. Zápas začal vlažne a opatrne z oboch strán. K prvej šanci sa dostali domáci Linčania, keď Bilčík po rohovom kope Horvátha prestrelil bránu. Od tohto momentu začali preberať iniciatívu hostia a mali väčšinu času loptu na svojich kopačkách. Presadzovali sa hlavne po krídelných akciách a po jednom takomto prieniku Zaorala skóroval po spätnej prihrávke Šiška. V 25. minúte zápasu sa k lopte na polovici ihriska dostal Ivanič, potiahol loptu až k bráne a prízemnou strelou zamestnal nášho brankára, ktorý ju s námahou vytesnil. V 28. minúte sa dostali k slovu aj Linčania, keď Maron potiahol loptu po krídle , spätnou prihrávkou našiel Sedláka , ktorý však prestrelil bránu.

Po zmene strán prišlo k striedaniu na domácej strane, keď zraneného Sedláka vystriedal Pavelek. Úvod druhého polčasu opäť patril hosťom a Gašparík volejom spoza 16 nedal Ochabovi v bráne šancu- 0:2. V 58.minúte prišla najväčšia šanca domácich v zápase , keď Maronov roh pristál na hlave Bednárika, ktorý však z 5 metrov prehlavičkoval bránu. V 63. Minúte využili hostia chybu v rozohrávke domácich, pričom Nemček zatiahol za ručnú brzdu a fauloval (aspoň podľa postranného rozhodcu Zahúrančíka) hosťujúceho hráča v pokutovom území. Rozhodca odpískal penaltu, ktorú Horná Krupá bezpečne premenila. V 70. minúte skóroval Boledovič, ako inak po krídelnej akcii a uzavrel skóre zápasu na 0:4. Do konca zápasu sa už nič dôležité nestalo. V našom tíme mi v zápase chýbala bojovnosť , nasadenie a ochota spraviť krok naviac, to čo linčanský futbal vždy najviac zdobilo.
V utorok 29.8. však budú mať Linčania šancu na nápravu, keď hostia Zvončín, ktorý v minulom ročníku pôsobil v 5. Lige , ale tento krát sa prihlásil do 6. Ligy. Zápas má výkop o 17:00 hod.